دوشنبه ١٥ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > اخبار > اخبار نمایشگاههای خارجی 
اخبار > مفاد پروتکل های بهداشتی در شرکت های برگزارکننده نمایشگاهی ،نهادینه شد


  چاپ        ارسال به دوست

مفاد پروتکل های بهداشتی در شرکت های برگزارکننده نمایشگاهی ،نهادینه شد

 

نشست تخصصی پروتکل های بهداشتی صنعت نمایشگاهی روز گذشته در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاههای جمهوری اسلامی ایران، نشست تخصصی پروتکل صنعت نمایشگاهی  با حضور مدیران شرکت سهامی، روسای انجمن برگزار کنندگان نمایشگاهی، غرفه سازان، سایت داران و عوامل اجرایی نمایشگاهها، و نیز با حضور رئیس کل اداره بهداشت محیط وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی  روز گذشته در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران برگزار شد.

برپایه این گزارش، در ابتدای جلسه دبیر و عضو شورای سیاست گذاری با اشاره به اقدامات  این شورا گفت: پس از شیوع  ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مراکز نمایشگاهی، این شورا با عضویت مدیران ارشد شرکت  سهامی و روسای انجمن های بخش خصوصی به ریاست دکتر حسین زاده   مدیر عامل شرکت، تشکیل شد تا دستور العمل  های مربوطه  را در راستای حفظ سلامت مراجعین، هم افزایی سایت ها و یکپارچگی نمایشگاهها  تصویب و به سایت ها ابلاغ کند.

وی افزود: دو اقدام اساسی  شورا را می توان، اخذ تاییدیه و درج  نام شرکت های نمایشگاهی در لیست مشاغل آسیب پذیر از بیماری کرونا و تدوین پروتکل بهداشتی صنعت نمایشگاهی نام برد.

 آملی با بیان اینکه لیست  تهیه شده از مشاغل آسیب پذیر صنعت نمایشگاهی برای دریافت تسهیلات بانکی به مرکز اصناف وزارت صمت و وزارت کار اعلام شد، اظهار داشت: اقدام مهمتر شورا ، تهیه و تدوین  پروتکل بهداشتی صنعت  نمایشگاهی بوده که دربرگیرنده بخش های اصلی این صنعت شامل مشارکت کنندگان، بازدید کنندگان و سایت داران می باشد. 

وی با بیان اینکه پروتکل بهداشتی صنعت نمایشگاه، با پیگیری و برگزاری جلسات متعدد، به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  هم رسید، تصریح کرد:  برگزاری نشست تخصصی روز گذشته ،  در واقع به منظور نهادینه کردن مفاد پروتکل  در شرکت های  برگزار کننده نمایشگاهی بود.

برپایه این گزارش،  در این جلسه، غلامی رئیس اداره بهداشت  اماکن عمومی  و مواد غذایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به اقدامات موثر شرکت سهامی نمایشگاهها در انجام پروتکل اشاره کرد و گفت:  بعضی  از اقدامات شرکت سهامی نمایشگاهها  در رعایت پروتکل بهداشتی، فراتر از مفاد آن است و همین دقت و جدیت  موجب شده تا  در برپایی نمایشگاههای تخصصی  در سال جاری، مشکلی وجود نداشته باشد. 


١٦:١٣ - دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢١٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٠٥BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.