چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار > اخبار نمایشگاههای استانی 
اخبار > پیام نوروزی مشاور محترم وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران


  چاپ        ارسال به دوست

پیام نوروزی مشاور محترم وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران

به نام خدا

پیام نوروزی

یا مقلب القلوب و الابصار         یا مدبرالیل و النهار
             یا محول الحول و الاحوال         حول حالنا الی احسن الحال

برآمد باد صبح و بوی نوروز     به کام دوستان و بخت پیروز
مبارک بادت این سال و همه سال   همایون بادت این روز و همه روز

 سال گذشته با یادگارانی از تلاش­های ما به خاطرات می ­پیوندد و سال نو با نسیم جان­ نواز بهاری، دست عنایت خداست که با حلولش دل و جان ما را به فردایی روشن نوید می­ دهد. بهار نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده ای است که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.

در این میان نوروز باستانی کهن ترین جشن گیتی و رشته پیوند نسل های گذشته و حال ما ایرانیان است که همواره زیبائی و نیکوئی را برای اقوام و فرهنگ های مختلف این مرز و بوم به ارمغان آورده است.

آغاز سال 1400 خورشیدی می تواند همزمان با تجدید حیات طبیعت، نوید بخش رونق اقتصادی کشور و شکوفایی مجدّد صنعت نمایشگاهی میهن عزیزمان باشد، به همه همکاران ارجمند، فعالان اقتصادی، رؤسا، مدیران و کارکنان محترم سایت های نمایشگاهی در سراسر کشور، صمیمانه شادباش می گویم و وظیفه خود می‌دانم که از همه وزارتخانه ها، سازمان ها، نهادها و افرادی که در سال گذشته بویژه ستاد ملی کرونا، وزارت کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در سخت­ترین شرایط ما را یاری کردند تا مشعل صنعت نمایشگاهی را همچنان فروزان نگاهداریم و بتوانیم نقش خود را در تقویت بنیه های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از این ابزار مهم بازاریابی ایفا کنیم سپاسگزاری می نمایم.

در سال گذشته، بر اساس بررسی­های اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی( UFI ) درآمد نمایشگاه­های دنیا نسبت به سال 2019 میلادی 68 درصد کاهش یافت و به این صنعت و صنایع وابسته به آن بالغ بر 224 میلیارد دلار خسارت وارد شد. لغو تعداد زیادی از نمایشگاه­ها یا به تعویق افتادن آنها موجب شد که بازرگانان، تولید کنندگان و به طور کلی شرکت کنندگان در نمایشگاه­های بین المللی از انعقاد 330 میلیارد دلار قرارداد برای فروش یا صدور کالا، خدمات و تکنولوژی محروم شوند.

علی رغم وقفه ای که در برپایی نمایشگاه­های مندرج در تقویم نمایشگاهی سال 1399 شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ا اتفاق افتاد، این شرکت در سال گذشته با همکاری صمیمانه ارگان­ها و سازمان­های ذیربط و واحدهای تولیدی، صنعتی و تجاری و با رعایت دقیق ترین پروتکل های ایمنی و بهداشتی موفق شد که حدود 40 نمایشگاه بین المللی تخصصی را منحصراً برای بازدید فعالان اقتصادی ذیربط برگزار کند که دستاورد شایان تقدیری است. متأسفانه به علت شرایط نامساعد بین المللی و محدودیت های پیش بینی نشده در سال گذشته تنها امکان شرکت در دو نمایشگاه
بین المللی برون مرزی در چین و پاکستان فراهم شد که امیدواریم در سال 1400 بتوانیم حداقل در 30 نمایشگاه تخصصی بین المللی شرکت کنیم که تعدادی از آنها را نمایشگاه­های اختصاصی کالاهای جمهوری اسلامی ایران در بازارهای هدف تشکیل خواهد داد.

مهمترین برنامه ما در سال 1400 علاوه بر برپایی 100 نمایشگاه تخصصی بین المللی، شرکت در اکسپوی دوبی و مدیریت سازمان یافته و ِبخردانه پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه مهم جهانی است که بدون شک دستاوردهای ارزشمندی در همه زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای میهن عزیزمان در پی خواهد داشت.

گسترش صنعت نمایشگاهی و بهبود کیفی نمایشگاه­ها و ساماندهی فعالیت های این صنعت در سراسر کشور و اقدامات دیگری که به موقع در مورد آنها اطلاع رسانی خواهد شد در برنامه فعالیت­های سال جاری شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی گنجانده شده است.

بدون شک یادداشت های تفاهمی که بین این شرکت با دانشگاه صنایع و معادن ایران، سازمان سرمایه گذاری ایران، خانه معدن ایران، مرکز ملی فرش ایران، اتاق تعاون ایران، سازمان صنایع کوچک و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی( ره ) در سال گذشته منعقد شده است در پیشرفت فعالیت های صنعت نمایشگاهی، ارتقای سطح آگاهی و دانش فنی آن و بهره گیری هوشمندانه از این صنعت برای تقویت اقتصاد کشور تأثیر بسزایی خواهد داشت.

 امیدوارم که سال نو برای صنعت نمایشگاهی کشور و کارکنان ساعی و پر تلاش آن، سالی پُربار و شکوفا بوده باشد و این صنعت بتواند نقش مورد انتظار خود را در پیشبرد اهداف استراتژیک میهن عزیزمان به نحو شایسته تری ایفا نماید.

                                                                                                                                                                                      حسن زمانی

 


١١:١٦ - پنج شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٤٦٥    /    تعداد نمایش : ١٣٠٦BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.