جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > صنایع غذایی جزو اولویتها و مزیت‌های اصلی اقتصادی کشور / سهم 12 درصدی صنایع غذایی وآشامیدنی از کل صنعت


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد:

صنایع غذایی جزو اولویتها و مزیت‌های اصلی اقتصادی کشور / سهم 12 درصدی صنایع غذایی وآشامیدنی از کل صنعت

معاون امور صنایع وزارت صمت در جریان افتتاح بیست و هشمین نمایشگاه بین المللی اگروفود و بیستمین نمایشگاه شیرینی و شکلات اعلام کرد: صنایع غذایی جزو اولویت ها ومزیت‌های اصلی اقتصادی کشور به شمارمی رود و از نظر تعدادی سهم حدود ۱۲ درصدی از کل واحدهای صنعتی به این صنایع اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي ج.ا.ايران، مهدی صادقی نیارکی در جریان آغاز به کار این دو نمایشگاه بین المللی که با حضور بیش از 450 واحد صنعتی آغاز بکار کرد، اظهار داشت: حدود 15 درصد از کل اشتغال صنعتی کل کشور در حوزه صنایع غذایی وآشامیدنی می باشد و سهم 11 درصدی ارزشی از صادرات غیر نفتی کشور به بخش کشاورزی و صنایع غذایی در ۵ ماهه سالجاری اختصاص دارد.

وی افزود: در سال گذشته صادرات در صنعت غذا از نظر وزنی با رشد 23 درصدی وزنی به حدود یک میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده است و با توجه به ظرفیت ها و سرمایه گذاری های خوبی که در این بخش انجام شده ، توسعه صادرات در صنایع غذایی به ویژه به کشورهای همسایه هدفگذاری شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به توانایی تولیدکنندگان در صنایع غذایی به تامین نیاز بازار داخلی گفت: سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه طراحی ، تکمیل محصول ، ماشین آلات وتجهیزات ، برندسازی و توسعه محصول صورت گرفته و ظرفیت های خوبی برای تامین نیازداخل از محل محصولات داخلی وجود دارد.


صادقی نیارکی در ادامه با مرور اجمالی وضعیت صنعت شیرینی و شکلات از سهم ۲/۷ درصدی این صنعت از کل واحدهای صنعتی از نظر تعدادی ، خبرداد و گفت: بیش از هزار و ۹۰۰ واحد تولیدی در این بخش فعالیت می کنند و از کل اشتغال ایجاد شده برای واحدهای صنعتی ، این صنعت ، سهم ۳/۶ درصدی را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان با اشاره به توانمندی های صنعتگران در حوزه غذایی و کشاورزی اظهار امیدواری کرد با رشدی که صنایع غذایی صورت گرفته ، شاهد ارتقاء جایگاه این صنعت در کشور و بازارهای خارجی باشیم.

انتهاي خبر/


١٥:٠٩ - چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٢٦٧٨    /    تعداد نمایش : ١٨١٠BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.