دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > جذابیت‌ سرمایه‌گذاری در معادن با وجود تحریم‌های آمریکا


  چاپ        ارسال به دوست

عباس قبادی در افتتاحیه نمایشگاه ایران‌کان مین 2018 تشریح کرد

جذابیت‌ سرمایه‌گذاری در معادن با وجود تحریم‌های آمریکا

با وجود محدودیت‌های بین‌المللی و اعمال تحریم‌های جدید آمریکا، جذابیت‌های بخش معدن ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی مورد توجه قرار دارد. بر این اساس امسال به‌رغم تمام تلاش‌ها برای تحت فشار قرار دادن اقتصاد ایران، تعداد مشارکت‌کنندگان داخلی در نمایشگاه معدن رشد 9.5 درصدی نسبت به سال قبل داشته است .

-به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران:

سرپرست و عضو هیئت‌مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران در افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران‌کان مین 2018) گفت: معدن در ايران سابقه‌اي طولاني دارد و کشور ما بخش مهمی از منابع معدنی را در خود جای داده است. چنان‌که آمار حاکی از جای‌گرفتن حدود هفت درصد از ذخاير معدنی كشف‌شده دنيا در ایران است و کشورمان یکی از کشورهای غنی از حیث دارایی‌های معدنی به حساب می‌آید .

عباس قبادی با اشاره به رشد و توسعه صنایع معدنی طی سال‌های گذشته اظهار کرد: با توجه به آخرین آمار ارائه‌شده توسط مرکز آمار تا پایان سال 96 تعداد کل شاغلان در این بخش به ۹۱ هزار نفر رسید. قبادی همچنین به آمار بانک مرکزی مبنی بر نقش بخش معدن در تولید ناخالص داخلی با رشد چهار درصدی صنایع معدنی در بهار امسال اشاره کرد و افزود: معادن تأمین‌کننده مواد اولیه مورد نیاز بسیاری از صنایع بوده و در امر خودکفایی صنعتی، ایجاد اشتغال مولد و افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه کشور نقش بسزایی دارند .

سرپرست هیئت‌مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌ها با تأکید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های معدنی خاطرنشان کرد: با توجه به برخورداری ایران از 68 نوع ماده معدنی استراتژیک، هرساله طی آبان ماه نمایشگاه ایران‌کان مین که بزرگ‌ترین رویداد نمایشگاهی معدن ایران محسوب می‌شود، فضایی برای معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های معدنی و آخرین تکنولوژی‌ها در بخش معدن به وجود می‌آورد. قبادی اضافه کرد: امسال نیز این نمایشگاه با حضور 160 شرکت داخلی و 40 شرکت خارجی از شش کشور دنیا از امروز تا 14 آبان از ساعت 9 تا 17 در متراژی حدود 13 هزار و 500 مترمربع پرقدرت‌تر از سال‌های گذشته به کار خود ادامه می‌دهد. او در پایان یادآور شد: با وجود محدودیت‌های بین‌المللی و اعمال تحریم‌های جدید آمریکا، جذابیت‌های بخش معدن ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی مورد توجه قرار دارد. از سوی دیگر، استقبال فعالان معدنی و شرکت‌کنندگان از پنل‌های تخصصی ارائه‌شده نمایشگاه ایران‌کان مین سال گذشته باعث شد تا امسال نیز هر روز یک پنل تخصصی با حضور کارشناسان و مسئولان برگزار شود .


١١:٤٢ - جمعه ١١ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٣٠UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.