چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > علاوه بر حوزه تجارت در بخش فرهنگ هم مشارکت داریم


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران:

علاوه بر حوزه تجارت در بخش فرهنگ هم مشارکت داریم

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران گفت: هدف ما این است که سایت نمایشگاه ها ‌در ماه مبارک رمضان تعطیل نباشد و برای مردمی که در ساعات افطار تا سحر بیدار هستند خدمات  متناسبی را در بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی ارائه کنیم .

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، محمدجواد قنبری، معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران با بیان اینکه ضیافت رمضان در بسیاری از کشورهای مسلمان در فضایی شاد و فرح بخش برگزار می شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان کشوری مسلمان که خواستار برخورداری از برکات این ماه مبارک است، جشنواره ای را در همکاری با بعضی از دستگاه های فرهنگی برگزار خواهد کرد .

وی افزود: رسالت شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران یک رسالت اقتصادی است و ما بر آن هستیم تا در کنار این رسالت، عملکردی هم در حوزه های فرهنگی و مذهبی داشته باشیم. به جهت آنکه محل نمایشگاه بین المللی ایران یک سایت معتبر بین المللی است؛ بالطبع اقدامات صورت گرفته آن نمود بیشتری در میان افکار عمومی جامعه خواهد داشت

وی یادآور شد: با وجود اینکه اهداف کلی ما در نمایشگاه بین المللی تهران اهداف تجاری و اقتصادی است اما در طی سال با برگزاری نمایشگاه هایی چون صنایع دستی و توانمندی های عشایر و روستاییان در حوزه های فرهنگی هم مشارکت داشتیم .

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران همچنین با بیان اینکه در جشنواره رمضان امسال، غرفه ها با تسهیلات ویژه ای در اختیار مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی قرار داده شده است، گفت: ما در تعدادی از سالن های نمایشگاهی اقدام به ارائه برنامه های جشنواره رمضان می کنیم که در فضایی بالغ بر 15 هزار مترمربع برگزار می شوند .

به گفته این مقام نمایشگاهی شرکت کنندگان این جشنواره کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی هستند اما سازمان هایی چون هلال احمر نیز با ارائه برخی خدمات اجتماعی این نهادها و سازمان ها را همراهی می کند .

وی افزود: برنامه های ارائه شده از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره)‌ عبارتند از: انواع برنامه های فرهنگی و سرگرمی، حضور هنرمندان مورد اقبال و توجه عموم مردم، جشنواره و اهداء هدایا از سوی تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات تحت پوشش مجموعه کمیته امداد و مجموعه های اقتصادی وابسته آن، حضور نماینده های 32 استان کمیته امداد در فضای سرپوشیده و در نهایت حضور کارآفرینان وابسته به کمیته امداد امام خمینی (ره) .

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران عنوان داشت: سازمان بهزیستی نیز متناسب با جشنواره رمضان شرکت نمایشگاه ها، برنامه هایی دارد که یکی از آنها حضور 100نفر از مددجویان سازمان بهزیستی با هدف ارائه تولیدات و دستاوردهایشان است .

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی طی قراردادی عهده دار ارائه خدماتی در زمان برگزاری جشنواره رمضان شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران و در حوزه اجتماعی (آسیبها و فوریتهای اجتماعی) و (کودکان و نوجوانان و زنان)، حوزه پیشگیری (عرضه محصولات فرهنگی حوزه پیشگیری"بروشور، کتابچه، CD و...")،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ (مشاور حضوری روانشناختی عمومی)، (آگاه سازی و پیشگیری از معلولیت و مشاور ژنتیک)، ( غربالگری بینایی کودکان 3 تا 5 سال)، (همیاران سلامت روان جهت معرفی فعالیتها و عرضه محصولات) و همچنین حوزه توانبخشی (تجهیزات توانبخشی و cbr) و (مرکز اوتیسم) است .

به گفته قنبری بازدیدکنندگان از سایت نمایشگاهی می توانند علاوه بر، برخورداری از خدمات ارائه شده و شرکت در جشن رمضان که به صورت مستقیم از شبکه تهران پخش می شود از بازارچه ای که با ارائه مستقیم کالا در کنار این جشنواره برگزار می شود دیدن کنند و در صورت لزوم از غرفه موردنظر خود نیز خریدهایی داشته باشند .

انتهای خبر/


١٦:٢٢ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٢٦BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.