دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > 12 خردادماه فرصتی مغتنم برای ارزیابی عملکرد ما است


  چاپ        ارسال به دوست

مهندس میرظفرجویان با تاکید بر لزوم گرامیداشت روز صنعت نمایشگاهی:

12 خردادماه فرصتی مغتنم برای ارزیابی عملکرد ما است

معاون امور فنی و مهندسی شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران گفت: پاسداشت روز صنعت نمایشگاهی براساس تقویم سالیانه "یوفی" فرصت مناصبی است تا کشورها در قالب برگزاری یک جشن به ارزیابی عملکردشان در این حوزه بپردازند و این سوال را مطرح کنند که صنعت نمایشگاهی چه جایگاهی در امر توسعه صادرات و تجارت خارجی آنها داشته است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران مهندس سیدحسین میرظفرجویان با بیان اینکه در تقویم سالیانه هر کشور روزی خاص برای بزرگداشت و تقدیر از فعالیت های افراد حاضر در مشاغل و صنایع مختلف اختصاص دارد، اظهار کرد: سالهای متمادی است که فعالین صنعت نمایشگاهی کشور با تلاش بی وقفه خود سعی در بهبود مراودات تجاری و افزایش مناسبات اقتصادی ایران با سایر کشورهای جهان دارند .

وی ادامه داد: با وجود اثرگذاری بسیار زیاد عملکرد فعالین صنعت نمایشگاهی بر امر صادرات کشور، متاسفانه تا سنوات گذشته امکان ارزیابی اقدامات صورت گرفته و بررسی نقاط قوت و ضعف احتمالی وجود نداشت؛ امری که طی سه سال اخیر با بزرگداشت روز صنعت نمایشگاهی امکانپذیر شده است .

به گفته معاون امور فنی و مهندسی شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران، اینکه ما بتوانیم در سالروز گرامی داشت صنعت نمایشگاهی ارزیابی ای نسبت به برنامه های عملیاتی این صنعت همگام با سایر کشورها جهانی داشته باشیم، اقدامی در خور توجه برای بهبود فعالیت های آن است .

وی ادامه داد: حوزه صنعت نمایشگاهی به دلیل گستردگی و موضوعات مبتلا بهدر توسعه تجارت و امر صادرات، صنعتی متفاوت نسبت به صنایع دیگر است و باید با دقت نظر بیشتری به ارزیابی آن پرداخت .

مهندس میرظفرجویان همچنین با اشاره به تاریخچه شکل گیری اتحادیه صنعت نمایشگاهی در جهان افزود: در سال  1925 برخی از کشورهای جهان در یک نشست مشترک گردهم آمدند تا به فعالیت های نمایشگاهی در سرتاسر جهان سر و سامانی بدهند و براساس قواعد و ارتباطات بصورت ضابطه مند عمل کنند .

وی ادامه داد: بهره جستن از ظرفیت های کشورهای دیگر در این صنعت یکی دیگر از اهداف کشورها از گردهم آیی موردنظر می­باشد. علاوه بر این با سر و سامان بخشیدن به فعالیت های صنعت نمایشگاهی در قالب یک تشکل منسجم از موازی کاری و برگزاری همزمان رویدادهای نمایشگاهی در کشورهای مختلف جلوگیری می شد و بازار جهانی نیز شکل متناسبی پیدا می کرد .

به گفته مهندس میرظفرجویان توسعه صنعت نمایشگاهی موجب شد تا علاوه بر بخش تولید، حوزه خدمات نیز به روند فعالیت های صنعت نمایشگاهی بپیوندد. علاوه براین نمایشگاه­ها به صورت تخصصی تر برگزار شدند و کشورهای بیشتری نیز از یوفی (اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی) درخواست عضویت داشتند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ .

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی در کشورهای توسعه یافته اثرگذاری بسیار مبسوطی در حوزه تجارت و اقتصاد این کشورها داشته است، تاکید کرد: این اثرگذاری به دنبال ارزیابی ­های متداوم این کشورها از عملکرد صنعت نمایشگاهی­ شان و همچنین سرمایه گذاری هایی که در این صنعت صورت گرفته، محقق شده است .

معاون امور فنی و مهندسی شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران متذکر شد: هر صنعت و فعالیتی، با خودارزیابی می تواند علاوه بر کمک به رشد و توسعه، در مسیرهای جدیدی گام بردارد و به افق های بسیار روشن رهنمون شود که صنعت نمایشگاهی نیز از این قاعده مستثنی نیست .

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در صنعت نمایشگاهی کشور و همچنین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران می تواند فرصت مناسبی در جهت حصول اهداف عالیه و کلان کشور در حوزه توسعه تجارت و صادرات غیر نفتی باشد .

انتهای خبر/


٠٩:١٢ - شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٥٨    /    تعداد نمایش : ١٩٥٥BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.