جمعه ٠٤ مهر ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > نفس حضور در رویدادهای نمایشگاهی برای هر تولیدکننده ای مفید است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت به بان فارمد لوتوس:

نفس حضور در رویدادهای نمایشگاهی برای هر تولیدکننده ای مفید است

مدیرعامل شرکت به بان فارمد لوتوس معتقد است: شرکت­هایی که هوشمندی لازم در روند فعالیت­هایشان را داشته باشند می توانند به سلامت از گردنه تحریم­ها عبور کنند اما در این میان ممکن است به جهت بروز برخی مشکلات در تسویه حساب­های مالیشان با مراکز درمانی داخلی از ادامه فعالیت باز بمانند .

مهدی شاهمرادی، مدیرعامل شرکت به بان فارمد لوتوس در رابطه با تاثیر حضور شرکت­های ایرانی در رویدادهای نمایشگاهی بر روند فروش محصولاتشان و یا انعقاد قرارداد با شرکت­های داخلی و خارجی گفت: شرکت در رویدادهای نمایشگاهی همواره با اثرات در خور توجهی همراه بوده است، البته به شرط آنکه بتوانید از موقعیت­ ها به نحو احسن استفاده کنید .

وی ادامه داد: حضور در یک نمایشگاه تنها به انعقاد قراداد و یا فروش محصولات محدود نمی شود، بلکه برقراری یک ارتباط کاری و یا رونمایی از یک محصول می تواند با نتایج فراوانی از حیث همکاری های آتی همراه باشد .

مدیرعامل شرکت به بان فارمد لوتوس در مورد اثرات تحریم­ها بر وضعیت مراودات تجاری شرکت­های تولیدکننده و صادرکننده با تجار کشورهای دیگر نیز اظهار کرد: ما نمی­توانیم آثار سوء تحریم­ها در شرایط فعلی اقتصاد کشور را انکار کنیم اما در این میان شرکت­هایی که عملکرد هوشمندانه ای داشتند، توانستند به سلامت از این برهه عبور کرده و حتی عملکرد به مراتب موفق تری نسبت به گذشته داشته باشند .

وی افزود: اما در هر صورت حتی شرکت ما که بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده محصولات ضدعفونی کننده و آنتی سپتیک و شوینده های صنعتی و پزشکی در ایران است با اعمال تحریم های آمریکا واردات مواد اولیه ضدعفونی کننده­اش که بالغ بر دو هزار تن در سال بود به یک سوم کاهش پیدا کرد .

به گفته شاهمرادی البته در همین شرایط هم، به جهت اعمال تحریم­ها با تقاضاهای خرید بیشتری در  داخل کشور مواجه شد و تنها مشکل اینجاست که متقاضیان داخلی ما که عمدتا مراکز درمانی داخلی هستند با گذشت یک یا دو سال اقدام به تسویه حساب­های مالی شان می کنند که همین موضوع نیز موجب می شود تا چرخه اقتصاد تولید، ضعیف تر از گذشته بچرخد .

وی معتقد است که راکد شدن منابع مالی تولیدکننده و به اصطلاح خواب پول او، امکان خریداری به موقع و به میزان موردنیاز مواد اولیه را به محاق می برد و موجب می شود که تولید در زمان معین و به میزان مورد نیاز بازار صورت نگیرد که این امر خود، می تواند موجب ایجاد مشکلاتی برای تولیدکننده در  شرایط رکود و  تورمی کشور شود .

مدیرعامل شرکت به بان فارمد لوتوس گفت: علاوه براین باید توجه داشته باشید که برندهای تجهیزات پزشکی ایران، برندهای چندان شناخته شده ای در جهان نیستند و ما در حال بازکردن جای پای خود در جهان بودیم که با تحریم­های کنونی مواجه شدیم .

وی ادامه داد: حتی کشورهای همسایه ما مانند عراق و افغانستان هم اگر ناچار باشند به سراغ برندهای ایرانی می آیند و در غیراینصورت ترجیح می دهند که کالاهای موردنیاز خود را از برندهای مطرح کشورهای جنوب شرق آسیا و یا اروپا خریداری کنند .

شاهمرادی جابه جایی منابع مالی و مواد اولیه و ترانزیت کالا را از مشکلاتی عنوان کرد که یک تولیدکننده تجهیزات پزشکی با آن مواجه است و افزود: با وجود مشکلات موجود، ما به این نتیجه رسیده ایم که به ناچار بخشی از پروسه تولید را مستقیما در خارج از ایران انجام دهیم .

وی متذکر شد: این روند علاوه براینکه به مراتب راحت تر و کم هزینه تر است، بازار مناسب خود را هم دارد؛ ما کالاهایمان را با همین فرمالاسیون و تکنولوژی محصولات تولیدی در ایران، تنها با لحاظ یک برند آلمانی در خارج از کشور تهیه می کنیم و از امکان فروش بیشتری هم برخوردار می شویم .

مدیرعامل شرکت به بان فارمد لوتوس همچنین در ادامه به پروسه تهیه مواد اولیه در ایران اشاره کرد و افزود: در حالی که این روند در کشوری مانند آلمان در طولانی ترین زمان خود به دوهفته می رسد در ایران و در برخی از موارد به 7 ماه افزایش پیدا می کند و با گذشت 7 ماه از خواب پول شما، چه امیدی برای فعالیت تولیدکننده باقی می ماند؟

وی یادآور شد: برهمین اساس هم است که بسیاری از تولیدکنندگان ما عطای فعالیت در ایران را به لقایش بخشیده و به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند .

شاهمرادی در مورد کاهش آثار حضور شرکت کنندگان خارجی در رویدادهای نمایشگاهی نیز گفت: در هر صورت این کاهش حضور به نفع ما است چرا که یک گروه از این افراد کسانی هستند که خواهان معرفی محصولاتشان هستند و به شکلی رقیب ما محسوب می شوند و گروه دیگر هم تجاری عام هستند؛ این در حالی است که کالاهای تولیدی ما کالایی خاص و دربرگیرنده مخاطب حرفه ای است .

وی ادامه داد: کالاهای پزشکی دارای تجار تخصصی هستند و توزیع تخصصی هم می طلبند لذا اگر ما بخواهیم برای فروش محصولاتمان روندی را دنبال کنیم باید به آن کشور سفر کرده، سیستم رجستری آن را شناسایی کنیم و سپس برای سیستم توزیع آن راهکاری بیاندیشیم .

مدیرعامل شرکت به بان فارمد لوتوس خاطرنشان کرد: هولدینگ و شرکت داروئی ما که برای نخستین بار نسل جدید محصولات ضدعفونی کننده و شوینده های اختصاصی واحد CSSD بیمارستانی را تولید کرده و به عبارت دیگر تمامی شرکت های بزرگ تجهیزات پزشکی ایرانی، به یک تجارت پایدار کلاسیک نیاز دارند و نه تجارت چمدانی و یا پیله وری .تجارتی برپایه برند و نه کالا محور تا بتوانند حضور موفقی در مبادلات تجاری کشور با کمپانی های جهانی داشته باشند .

انتهای خبر/


٠٩:٥٠ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٠١    /    تعداد نمایش : ٢٣٦٢BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.