يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید رسماً افتتاح شد


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید رسماً افتتاح شد

صبح امروز نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، صبح امروز نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از معاونان ایشان؛ منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین محمدباقر عالی، مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با همراهی بهمن حسین زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و هیات همراه افتتاح شد .

این گزارش حاکی است، مجری برگزاری این نمایشگاه وزارت صنعت – معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) است که با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین صندوق های حمایتی و با هدف تمرکز ویژه بر روی توسعه و عمق بخشیدن به ساخت داخل خواهد برگزار می شود .

براساس این گزارش، در اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید نیز تعداد 230 شرکت ایرانی در فضايي به مساحت 10,500 مترمربع حضور دارند که مشارکت کنندگان در این بخش جدیدترین محصولات و كالاهاي ساخت داخل خود را که تولیدشان در جهت رونق بخشی به تولید ملی است در سالنهای شماره 18,20,22,38B به معرض نمایش گذاشته اند .

طی روزهای برگزاری نمایشگاه، شرکت های حاضر با هدف اعلام نیازمندی های خود در حوزه تولید حضور پر رنگی خواهند داشت که براساس اعلام مدیران برگزاری، فناوری ها و نیازهای وارداتی تولید، شناسایی و در نهایت اشخاص حقیقی و حقوقی نخبه که امکان تولید آن را دارند به یکدیگر معرفی خواهند شد

براساس اعلام مجری برگزار کننده این نمایشگاه تعداد نیازهای اعلام شده حدود ۲۰۰۰ درخواست بوده است.

هدف اصلی از برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید کاهش و قطع وابستگی به دانش و قطعات مورد نیاز تولید است که پیش تر به صورت وارداتی در اختیار شرکت های تولیدکننده و صنعتی قرار می گرفت و حال در دوران تحریم، اجازه ورود آنها به کشور داده نمی شود .

نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید که صبح امروز به صورت رسمی افتتاح شد از 27 تا 30 تیرماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برقرار خواهد بود. همچنین ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت 10 الی 18 خواهد بود

انتهای خبر/


٠٩:٥٧ - پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٦٢    /    تعداد نمایش : ١٣٣٤BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.