چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماده همکاری نزدیک با بخش صنعت است


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماده همکاری نزدیک با بخش صنعت است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید بیان داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناروی آماده همکاری نزدیک با بخش صنعت کشور است چرا که معتقدیم مقابله با تحریم ها و شکوفایی این بخش بدون همدلی و همکاری بخش های مختلف ممکن نیست

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، منصور غلامی همچنین گفت: بخش علوم تحقیقات و فناوری کشور با افتخار به رشد صنعت کشور کمک خواهد کرد و این مهم را بر خود یک وظیفه ملی می دانیم .

ایشان افزود: ما در شرایط فعلی فرصت ویژه ای را در اختیار داریم. تحریم ها باعث شد تا متوجه شویم برای توسعه صنایع کشور نمی توانیم به کشورهای دیگر تکیه و یا اعتماد کنیم .

وی ادامه داد: اقتصاد در شرایط فعلی آسیب پذیر شده و تحریم ها بخش اشتغال کشور را نشانه رفته است. بر همین اساس باید به بخش تحقیقات و فناوری توجه ویژه کنیم چرا که از پتانسیل های لازم نظیر دانشگاه ها، دانشجویان نخبه و شرکت های فناوری برخوردار هستیم .

دکتر غلامی افزود: ۱۳ هزار آزمایشگاه، ۶ هزار واحد علم و فناوری، پژوهشگاه های بزرگ کشور و بیش از ۱۰ هزار استاد آماده همکاری نزدیک و سازنده با بخش صنعت و‌نیازهای آن است .

وی گفت: ۵ هزار قرارداد به مبلغ ۹۵۰ میلیارد تومان در این زمینه آماده اجرا است چنانکه با به کارگیری فناوری های جدید و انتقال آن به بخش صنعت باعث ایجاد اشتغال در کشور خواهد شد .

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در حوزه اشتغال تمام تلاش ما این است که فارغ التحصیلان دانشگاهی به صورت مستقیم جذب بازار کار شده و به رشد صنعت کشور کمک کنند. طرح افزایش اشتغال پذیری برای دانشجویان در همین ارتباط در حال اجرا است .

دکتر منصور غلامی در پایان گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناروی آماده همکاری نزدیک با بخش صنعت کشور است چرا که معتقدیم مقابله با تحریم ها و شکوفایی این بخش بدون همدلی و همکاری بخش های مختلف ممکن نیست .

انتهای خبر/


١١:٠٢ - پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٦٥    /    تعداد نمایش : ١١٢٣BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.