دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان با «نوآوری باز» در ایران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان با «نوآوری باز» در ایران

معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی تهران از برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با رویکرد «نوآوری باز» در کشورمان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، عزتی در نشست خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی با اعلام این خبر که برای نخستین بار شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران یک نمایشگاه را با نوآوری باز برگزار می کند، گفت: این رویکرد در نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان به عنوان نمونه (پایلوت) به کار گرفته می شود .

معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی تهران افزود: استقرار دانشگاه های معتبر که دارای محصولات و اختراعات نوآورانه در صنعت ساختمان هستند را از جمله مولفه های برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان است و دانشگاه های صنعتی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت .

عزتی یادآور شد: دعوت از افراد برجسته علمی از دانشگاه های معتبر ملی و بین المللی نظیر پروفسور گلابچی و دکتر جرج بایر از دانشگاه رابنزبرگ آلمان در راستای برگزاری همایش ها و کارگاه های تخصصی با هدف انتقال دانش به روز و معرفی روندهای جدید و آتی صنعت ساختمان از دیگر برنامه های برگزاری این نمایشگاه محسوب می شود .

معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی ایران همچنین اعلام کرد: 10 هیات های تجاری از 10 کشور به تعداد 100 نفر به صورت نظام مند از طریق فراهم کردن تالارهای گفتگو، بازدید میدانی از شهرک صنعتی و برنامه رجیستری برای مشارکت کنندگان جهت شرکت در جلسات B2B با هدف توسعه صادرات غیر نفتی مستقر می شوند .

عزتی همچنین به احصا نیازمندی های فناورانه بر اساس شاخص های علمی و تجاری سازی در این نمایشگاه نیز اشاره کرد و افزود: این طرح از تعداد 960 مشارکت کننده با هدف وصل کردن این نیازمندی ها به فناوران داخلی و فراهم کردن شرایط ساخت تولید داخل انجام می شود .

استقرار شرکت های دانش بنیان و استارت آپ، فناوران و سازندگان یکی دیگر از برنامه هایی بود که معاون امور نمایشگاهی شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران عنوان کرد و در این باره توضیح داد: انجمن ها و تشکل های صنایع کوچک، ستاد فناوری نانو، سرمایه گذاران نظیر صندوق توسعه نوآوری و شکوفایی، سازمان نظام مهندسی ساختمان، سازمان استاندارد و سازمان ثبت مالکیت های معنوی با هدف ایجاد تعامل و سینرژی بین این عوامل نیز در این رابطه در نمایشگاه صنعت ساختمان مستقر می شوند .

وی همچنین از دعوت از اعضای اتاق های مشترک ایران و عراق، ایران و سوریه، ایران و افغانستان و کردستان عراق برای بازدید از این نمایشگاه خبر داد و گفت: این دعوت ها در راستای معرفی محصولات صادرات محور و مشارکت در تکمیل پروژه های کشورهای هدف با روش سرمایه گذاری مورد توافق صورت گرفته است .

انتهای خبر/١٧:٠٩ - شنبه ٥ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٧١BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.