چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > دومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران افتتاح گردید


  چاپ        ارسال به دوست

دومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران افتتاح گردید

دومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه با حضور مقامات و مسئولین ذیربط و همچنین علاقمندان و مشتاقان این بخش در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح گردید .

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، دومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه با حضور عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و بهمن حسین زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران و هیات همراه ایشان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز بکار نمود .

این گزارش حاکی است، در دومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه تعداد 70 شرکت داخلی و 2 شرکت خارجی از کشورهای چین و هند در فضای نمایشگاهی به وسعت 3,500 مترمربع حضور دارند که در زمینه توليد انواع کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه فعالیت داشته و آخرین نوآوریهای خود را در این عرصه به بازدیدکنندگان محترم ارایه می نمایند .

قبادی معاون وزیر صمت ضمن بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: وزارت صمت با رفع موانع تولید با تمام تلاش و به صورت جدی پیگیر مشکلات این صنعت است و بدنبال این هستیم که کل نیاز کاغذ کشور را از داخل تهیه کنیم، البته مشکلات و موانعی نیز در خصوص ماشین آلات و تهیه سرمایه در گردش و تهیه چوب هم در این صنعت وجود دارد که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده به سرعت رفع گردد .

وی همچنین گفت: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 200 میلیون دلار ثبت سفارش انواع کاغذ را برای نیاز کشور داشتیم که برای این منظور 150 میلیون دلار تخصیص داده شده که حدود 52 میلیون دلار آن تامین گردیده است. کل واردات از ثبت سفارش های سال گذشته تا امروز هم 80 میلیون دلار بوده که امیدوارم این مشکلات را بتوانیم برطرف نماییم .

در ادامه حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی نیز بیان داشت: امروز در این نمایشگاه با حضور خوب و پررنگ شرکت های ماشین ساز داخلی مواجه هستیم که خوشبختانه بازار فروش خوبی هم دارند. در بحث صنایع کاغذ هم با توجه به تهیه مواد اولیه از داخل و بخشی از کشورهای همسایه می توانیم به خودکفایی برسیم. افزایش بی رویه قیمت کاغذ هم ناشی از افزایش ارز بوده که مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده است. در این نمایشگاه شرایطی را فراهم نموده ایم تا شرکت ها با رونمایی از خلاقیت ها و توانمندیهایشان و تشکیل جلسات B2B بتوانند قراردهای موثری انعقاد نمایند .

قابل ذکر است، این نمایشگاه تا روز جمعه 18 مردادماه 1398 ادامه خواهد یافت که علاقمندان و متخصصین محترم میتوانند از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر از آن بازدید بعمل آورند .

انتهای خبر/


١٣:٢٧ - سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٨٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٩٧BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.