سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > حل مشکل حضور شرکتهای ایرانی در نمایشگاههای فرانسه


  چاپ        ارسال به دوست

حل مشکل حضور شرکتهای ایرانی در نمایشگاههای فرانسه

در دیدار مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و همتای فرانسوی او به منظور حل مشکل شرکت های ایرانی در نمایشگاه های فرانسه تصمیم گیری شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در حاشیه نمایشگاه آنوگا ۲۰۱۹ با مدیر عامل سایت نمایشگاهی فرانسه دیدار کرد.

در جریان این دیدار مدیر عامل سایت نمایشگاهی فرانسه ضمن ابراز تمایل برای تداوم ارتباط نمایشگاهی با ایران، گفت: به جهت قطع مراودات بانکهای فرانسه مشکلاتی صورت گرفته و اگر این مشکل حل شود امکان ادامه همکاری نمایشگاهی بین ایران و فرانسه وجود خواهد داشت.

در این دیدار همچنین مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران نیز گفت: کشور ایران ارتباط و رابطه تاریخی اقتصادی و بازرگانی با کشور فرانسه داشته و از سالیان دور سعی نموده این رابطه را بسط و گسترش دهد.

وی همچنین با اشاره به اینکه ایران از سال‌های گذشته در نمایشگاه سیال فرانسه حضور پر رنگ داشته است، از اقدام فرانسه برای تحریم و ممانعت شرکت‌های ایرانی جهت حضور در نمایشگاه فرانسوی ابراز تاسف کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد که مدیران مربوطه این موضوع را حل کنند.

وی همچنین از طرف فرانسوی جهت بازدید از نمایشگاه های بین المللی ایران دعوت به عمل آورد و از امکان بستر سازی برگزاری نمایشگاه اختصاصی - تخصصی فرانسه در ایران خبر داد.

حسین زاده تصریح کرد: طرف فرانسوی نباید نگران این مراودات مالی نباشد و همانطور که در نمایشگاه بین المللی آنوگای آلمان تونسته ایم حضور موثر و قوی داشته باشیم و امکان واریز هزینه های شرکت در این نمایشگاه فراهم شده این امکان برای سایر نمایشگاه ها از جمله سیال فرانسه نیز وجود دارد.

طرف فرانسوی نیز با اشاره به تلاش مکرون رئیس جمهور فرانسه جهت حل مشکلات تحریم، از طرف ایرانی برای ملاقات با مقامات و سایر مدیران نمایشگاهی فرانسه بویژه سیال دعوت به عمل آورد.

وی جهت حل مشکل حضور پاویون ایران در نمایشگاه های فرانسه وعده همکاری داد و افزود: همچنین می توانیم به ایجاد کانال ارتباطی دو طرف جهت پیگیری حصور فعالان اقتصادی دو کشور در نمایشگاههای همدیگر بپردازیم.

انتهای خبر/


٢٢:٤٦ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٩٠٠    /    تعداد نمایش : ٧٠٢BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.