پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > جایگاه ویژه صنعت ساختمان در برگزاری نمایشگاه های ایران


  چاپ        ارسال به دوست

جایگاه ویژه صنعت ساختمان در برگزاری نمایشگاه های ایران

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران از نگاه ویژه این شرکت به صنعت ساختمان در تقویم برگزاری نمایشگاه های بین المللی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان اصفهان گفت:
صنعت ساختمان یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشورست که سهم بالایی در ایجاد اشتغال، افزایش درآمد ملی و رونق و شکوفایی دهها صنعت دیگر دارد. هر اقدامی که در جهت معرفی توانمندیها و پتانسیل های صادراتی این صنعت انجام گیرد در رونق بیش از 200 تا 300 صنعت دیگر که با آن در ارتباط هستند تأثیرگذارست. صنعتی که برای بیش از 2 میلیون نفر از هموطنان ما اشتغال ایجاد کرده و بازار وسیعی برای صادرات محصولات متنوع آن در خاورمیانه، شمال آفریقا، جمهوری های آسیای مرکزی و منطقه اوراسیا وجود دارد نیازمند بازاریابی های گسترده و برطرف کردن مشکلات صدور آنست.

وی افزود: اغلب کشورهای همسایه ایران برنامه های وسیعی برای اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی از جمله جاده سازی، ایجاد فرودگاه، مجتمع های عظیم مسکونی و تجاری، خطوط انتقال گاز، پل سازی، بازسازی بافت های فرسوده و ... دارند. صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی به سبب تولید انبوه مصالح و تجهیزات ساختمانی و تجربیات ارزشمندی که در زمینه اجرای صدها پروژه عمرانی در داخل و خارج از کشور کسب کرده اند توانایی مشارکت در مناقصه های بین المللی مرتبط با اجرای پروژه های ساختمانی و طرح های زیر بنایی را دراند و عملکرد آنها در دو دهه اخیر مورد تأیید سازمانها و نهادهای ذیربط در کشورهایی بوده است که این پروژه ها در آنجا به مرحله اجرا درآمده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان اصفهان قرنهای متمادی در زمینه معماری، ساخت و ساز، تولید انواع مصالح ساختمانی و طراحی بناهای باشکوه از حُسن شهرت برخوردار بوده است، اظهار داشت: برخی از شاهکارهای معماری دنیا در تاشکند، عشق آباد، قونیه، باکو و دهلی به دست هنرمندان و معماران این استان ساخته شده‌اند که مشخصات آنها در منابع تاریخی ثبت شده است.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران تاکید کرد: شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران هنگام تنظیم تقویم نمایشگاههای سالانه خود برای صنعت ساختمان اهمیت زیادی قایل شده و در سال جاری برای برگزاری حداقل 10 نمایشگاه بین المللی در این زمینه: نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی، سنگ های تزئینی و ماشین آلات، در و پنجره، لوله و اتصالات سیستمهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان، تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر، رنگ، رزین وپوششهای صنعتی، آسانسور و تجهیزات ساختمانی، خانه سازی مدرن و معماری داخلی، برنامه ریزی کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن شرکت در پنج نمایشگاه تخصصی بین المللی از جمله نمایشگاه صنعت ساختمان اربیل، نمایشگاه بین المللی سنگ ایتالیا و نمایشگاههای بین المللی صنعت ساختمان تاشکند، باکو و کراچی در تقویم نمایشگاهی سالجاری ما گنجانده شده است.

حسین زاده یادآور شد: در بیست و دومین نماشگاه بین المللی صنعت ساختمان اصفهان که امروز شاهد برپایی آن هستیم، بیش از 135 شرکت از جمهوری اسلامی ایران و نمایندگانی از کشورهای چین، ترکیه و روسیه انواع کالاها و خدمات خود را در فضایی به وسعت 9500 مترمربع معرض نمایش قرارداده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این نکته که صنعت ساختمان به عنوان یکی از مهمترین صنایع کشور که در اغلب سالها پیشران اقتصاد کشور بوده است به حمایت و توجه ویژه نیازمندست، افزود: هر اقدامی که در جهت برطرف کردن مشکلات این صنعت انجام گیرد مستقیماً در توسعه صادرات کشور، افزایش سطح اشتغال و رونق دهها صنعت و حرفه ای که به آن وابسته است تأثیر گذارست.

وی گفت: از جمله اقداماتی که می تواند به رونق این صنعت کمک کند موارد زیر قابل ذکر است:

- تجهیز واحدهای تولیدی به پیشرفته ترین فناوری ها

- مشارکت فعالتر در نمایشگاههای تخصصی بین المللی با برنامه ریزی دقیق و منسجم
- ارائه تسهیلات اعتباری کم بهره با شرایط مناسب به پیمانکاران معتبری که در مناقصه های بین المللی مرتبط با پروژه های عمرانی برنده می شوند.
- استاندارد کردن مصالح ساختمانی و تجهیزات ذیربط به منظور افزایش عمر مفید ساختمانها
- حمایت از تشکل ها، شرکتهای دانش بنیان و پارکهای علم و فناوری که در زمینه تولید فرآورده های ساختمانی ابتکاری فعالیت می کنند.
- تدوین برنامه جامع خروج بخش ساختمان از رکود
- ایجاد هماهنگی در برنامه نمایشگاههای بین المللی صنعت ساختمان که در مراکز نمایشگاهی متعدد کشور برگزار می شود.

حسین زاده در پایان عنوان کرد: ضمن ابراز سپاسگزاری از کلیه شرکتها و مؤسساتی که کالاها و خدمات خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند و قدردانی از زحمات شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی اصفهان در ساماندهی نمایشگاههایی که در تقویت بنیه اقتصادی کشور نقش مؤثری دارند، امیدوارم که صنعت ساختمان بتواند نقش مورد انتظار را در تقویت بنیه اقتصادی کشور در شرایط حساس کنونی ایفا نماید.

انتهای خبر/


١٧:٤٠ - پنج شنبه ١٨ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٩١٧    /    تعداد نمایش : ١٤٩٧BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.