پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > تاثیر مثبت نمایشگاه ها بر صادرات 550 میلیون دلاری شیلات ایران


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران مطرح کرد:

تاثیر مثبت نمایشگاه ها بر صادرات 550 میلیون دلاری شیلات ایران

حسین زاده با اشاره به صادرات 550 میلیون دلار شیلات در سال گذشته، گفت: برگزاری نمایشگاه های بین المللی در این حوزه می تواند بر این میزان بیافزاید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی  نمایشگاه های بین المللی ایران با اشاره به برگزاری 3 نمایشگاه مرتبط با تولید داخل در روز ملی صادرات، گفت: در زمینه رونق بخشیدن به صادرات غیرنفتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری برنامه های ویژه ای به اجرا در آورده که از آن جمله می توان به توجه به برپایی نمایشگاه های بین المللی در زمینه های تولید داخل اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در همین رابطه، سه صنعت کیف و کفش، شیلات و تاسیسات ساختمانی در این ایام فرصت یافته اند تا با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران به معرفی دستاوردهای خود به بازدیدکنندگان ایرانی و خارجی بپردازند.

حسین زاده به فرصت ایجاد شده برای فعالان این سه صنعت به منظور افزایش سهم صادرات خود اشاره کرد و اظهارداشت: صادرات چرم به صورت کیف، کفش، کاپشن، کمربند و ... سود قابل توجهی نسبت به صادرات چرم به صورت مواد خام دارد و ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته گام مهمی در این زمینه محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از سویی دیگر توان داخلی در تولید ابزارآلات و تاسیسات صنعت ساختمانی ایران را مثال زدنی و قابل رقابت با کشورهای مطرح جهان توصیف کرد و تاکید داشت: این صنعت با افزایش میزان صادرات خود می تواند تاثیر بسزایی در رونق صادرات غیر نفتی داشته باشد و هجدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات ساختمان و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی این فرصت را در اختیار فعالان این حوزه قرار می دهد.

وی در پایان به صادرات 550 میلیون دلار شیلات در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این صنعت نیز با استفاده از ابزارهای مختلف به منظور معرفی بیشتر خود به خریداران خارجی می تواند میزان صادراتش را افزایش دهد و چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری،غذاهای دریایی و صنایع وابسته اقدام مهمی در این عرصه تلقی می شود.

انتهای خبر/


١٠:٤٣ - يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٩٣٠    /    تعداد نمایش : ٨٩٤BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.