جمعه ٢٨ خرداد ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رونق تولید، فقر و فلاکت کشور را از میان خواهد برد


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر صنعت در حاشیه بازدید از نمایشگاه چرم:

رونق تولید، فقر و فلاکت کشور را از میان خواهد برد

رحمانی با تاکید بر ضرورت ایجاد رونق در تولید، گفت: رونق تولید، فقر و فلاکت کشور را از میان خواهد برد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران با اشاره به این نکته که میزان ارز آوری محصولات چرم برای کشور بسیار حائز اهمیت است، گفت: ما باید نگاهمان نسبت به کالاهای ایرانی را تغییر دهیم و این باور را داشته باشیم که کالاهای ایرانی قابلیت رقابت با کشورهای تراز اول را دارا هستند.

رحمانی با تاکید بر لزوم حل مشکلات تولید کنندگان در تمام زمینه ها به خصوص تولید کنندگان صنعت چرم، عنوان کرد: اگر باور ما نسبت به کالاهای ایرانی تغییر یابد، همه دستگاه ها نیز به تولیدکنندگان افتخار کرده و رسیدگی به امورات آن ها در اولویت قرار می دهند.

وی افزود: در زمینه تامین مواد اولیه نیز باید به یاری این صنعت بپردازیم که از سال گذشته به دلیل افزایش همکاری های این صنعت با پتروشیمی های ایرانی تامین مواد اولیه در داخل افزایش یافته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به ضرورت تامین نقدینگی برای فعالان صنعت چرم تاکید کرد و اظهارداشت: در همین خصوص باید منابع ایرانی به سمت رونق تولید سوق داده شود.

رحمانی با اشاره به این نکته که در سال رونق تولید تمام توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد رونق در کسب و کار تولیدی هاست، خاطرنشان کرد: این امر از سوی مقام معظم رهبری عنوان شده و لازم است که کل کشور از جمیع جهات به ایجاد رونق در تولید توجه داشته باشند. همچنین بخش های دولتی نیز در این زمینه می توانند پیشتاز شوند.

این عضو هیات دولت با تصریح این مطلب که ایجاد رونق در تولید موجب از میان رفتن فقر و فلاکت در جامعه می شود، یادآور شد: روند رونق بخشیدن به تولید ایرانی در سال 98 رو به رشد بوده اما هنوز به جایگاه مورد انتظار نرسیده است.

انتهای خبر/


١٣:٣٥ - پنج شنبه ٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٩٤٣    /    تعداد نمایش : ١٥١٧BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.