شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > با پیگیری سرپرست وزارت صمت، بسته حمایتی به صنعت نمایشگاهی تعلق یافت


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها اعلام کرد:

با پیگیری سرپرست وزارت صمت، بسته حمایتی به صنعت نمایشگاهی تعلق یافت

 حسین زاده از اختصاص یک بسته حمایتی از سوی دولت، به صنعت نمایشگاهی و فعالان این صنعت خبر داد.

 نمایشگاه بهمن حسین زاده در گفتگو باخبرنگار نمایشگاه با بیان اینکه پس از رایزنی ها و پیگیری های جناب آقای مدرس خیابانی سرپرست محترم وزارت صمت، کمیته بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع  ویروس کرونا، صنعت نمایشگاهی و شرکت های زیر مجموعه آن را  جزو مشاغل آسیب دیده شدید از کرونا محسوب کرد، گفت: با پذیرش و تصویب این پیشنهاد، مجوزی از کمیته یاد شده  اخذ گردید  که به موجب آن، فعالان  نمایشگاهی  با ارایه کد ملی  می توانند تسهیلات  حمایتی دریافت کنند.

وی افزود: با تدابیر اندیشیده شده از سوی سرپرست وزارت صمت، تخصیص بسته حمایتی دولت می تواند موجب بازسازی کسب و کار 33 هزار تن فعال نمایشگاهی، 450 شرکت غرفه ساز و بیش از 100 مجری نمایشگاهی شود.

 حسین زاده با اشاره به اینکه صنعت نمایشگاهی و مشاغل مرتبطبا آن از اواخر بهمن ماه سال گذشته، همزمان با فراگیری ویروس کرونا  و به دستور دولت کلیه فعالیت هایش را به حالت  تعطیل  درآورده اظهار داشت: اختصاص بسته حمایتی دولت  که با پیگیری های سرپرست محترم وزارت صمت تحقق یافت، موجب می شود تا کلیه مشاغل مرتبط با نمایشگاه جانی تازه گرفته و دوباره فعال شوند.

به گفته این مقام مسئول، درشرایط شیوع ویروس کرونا تولیدات ایران نسبت به  دیگر کشورهای جهان  کمتر آسیب  دید که علت اصلی آن تغییر خط تولید  از محصولات متفرقه به کالاهای  پزشکی، ضدعفونی و شوینده ها بود.عاملی که سبب شد  تا  همچنان رونق تولید  در بخشهای مختلف صنایع کشور حفظ شود.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه ها، در مورد چگونگی دریافت تسهیلات حمایتی دولت نیز گفت:  متقاضیان دریافت این بسته حمایتی، می بایست  کد ملی و کد ثبت شرکت های خود را به نمایشگاه اعلام کنند.

حسین زاده  همچنین در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری   نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا  به عنوان نخستین نمایشگاه سال جاری، اظهار داشت: این نمایشگاه در صورت اخذ مجوز از ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا در تاریخ 24 خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می شود و بر اساس پروتکل های بهداشتی مصوب، بازدید کنندگان  آن متخصصین و مسئولین عالی رتبه  کشوری خواهند بود و به هیچ عنوان برای بازدید  عموم مردم  بلیط فروخته نخواهد شد.

گفتنی است  برپایی این نمایشگاه برای نشان دادن توانمندی های متخصصین ایرانی در تولید تجهیزات مورد نیاز برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا به جهانیان می باشد.

 

 

 

 

 


١٣:١٦ - شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٢١٧١    /    تعداد نمایش : ٢٧٦٧BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.