دوشنبه ٠٨ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > ارتباط با ما > سوالات متداول > پاسخ به سوالات شما > سوالات متداول از بخش حراست 
سوالات متداول از بخش حراست

1) وضعیت پوشش مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان باید چگونه باشد؟

پاسخ: پوشش خانمها تحت هر عنوان (غرفه دار و متصدی) می بایست شامل: مقنعه و مانتوی کاملاً اداری و متحد الشکل و با رعایت شرع و عرف اسلامی باشد لذا استفاده از مانتوهای کوتاه، چسبان و بدن نما، شال و روسری و همچنین آرایشهای خارج از عرف اکیداً ممنوع می باشد.

هرگونه استفاده پرسنل غرفه دار مرد از پوششهای نامناسب که به انحاء مختلف اعم از لباس و مدل موهای که مبین اشاعه خلاف شئونات اسلامی باشد ممنوع است.


2) فرآیند و مراحل تایید و نحوه استفاده از فیلم ها و CDهای تبلیغاتی چگونه است؟

پاسخ: استفاده از فیلمها و CDهای تبلیغاتی شرکتها با تأیید روابط عمومی و ستاد حراست قابل پخش بوده و صدای آن باید محدود به داخل غرفه باشد. 

نصب هرگونه تجهیزات یا وسایل تبلیغاتی باید با هماهنگی مسئولان ذیربط بوده و در صورت ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه داران توسط ستاد حراست از ادامه فعالیت آن ممانعت بعمل خواهد آمد.


3) شرایط و ضوابط حضور مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان باید چگونه باشد؟

پاسخ: افراد حاضر در غرفه (در قالب غرفه دار)ملزم به استفاده از كارت شناسايي مورد تاييد حراست بوده و به لحاظ تعداد نفرات حاضر در غرفه نيز می بایست مطابق با آیین نامه شرکت سهامی نمایشگاهها باشد و میهمانان حاضر حق ایستادن پشت کانترها و جوابگویی به بازدیدکنندگان را ندارند.


4) انجام امور تبلیغاتی اعم از پخش CD، تراکت و بورشور در محل های خارج از غرف در سایت نمایشگاه باید چگونه باشد؟ پاسخ: انجام تبلیغاتی اعم از پخش CD، تراکت و بروشور در محل های خارج از غرفه اکیداً ممنوع می باشد.


5) آیا مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان حق فروش در ایام برگزاری نمایشگاه را دارند؟

پاسخ:  فروش کالاهای نمایشگاهی در ایام برگزاری نمایشگاه اکیداً ممنوع می باشد.


6) ساعات شروع کار نمایشگاه، پلمپ و نحوه حضور بازدیدکنندگان، مشارکت کنندگان و پرسنل غرف چگونه است؟

پاسخ: ساعت شروع کار نمايشگاه و حضور بازدیدکنندگان  9:00 صبح می باشد . لذا حضور مشاركت كنندگان و پرسنل آن غرفه محترم يك ساعت قبل از  فک پلمپ سالنها الزامي مي باشد.


7) مسئول حفظ و نگهداری از اموال غرف در زمان فعالیت سالن ها بعهده چه کسی می باشد؟

پاسخ: مسئولیت حفظ و نگهداری از اموال غرفه در زمان فعال بودن سالنها بعهده مشارکت کننده می باشد. 


8) برگزاری مسابقات، قرعه کشی و یا مراسم باید با هماهنگی چه مدیریتی انجام شود؟

پاسخ: برگزاری هرگونه مسابقه ، قرعه کشی و یا مراسم متفرقه بدون هماهنگی حراست و روابط عمومی ممنوع است.


  9) مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان تا چه زمانی موظفند در غرف خود حضور داشته باشند؟

  پاسخ: غرفه داران موظفند در ساعات پایانی کار نمایشگاه و قبل از خروج بازدیدکنندگان غرفه خود را ترک ننموده و حداقل تا زمان پلمپ سالن یکی از آنان داخل غرفه حضور داشته باشد.


10) مسئول حفاظت و مراقبت از اموال شخصی مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان کیست؟

پاسخ: حفاظت و مراقبت از اموال شخصی از قبیل: دوربین فیلم برداری و عکاسی ، ویدئو، لب تاپ، تلفن همراه، وجه نقد، اسناد و مدارک ، کیف دستی و ... در ساعات کار  نمایشگاه بر عهده خود افراد بوده و از قرار دادن آن در کانترها جداً خودداری نمایید.


11) مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان در صورت بروز حوادثی از قبیل: سرقت و مزاحمت افراد، درگیری و ... مراتب را باید به چه مدیریت و اشخاصی منعکس نمایند؟

پاسخ: در صورت بروز هرگونه حادثه از قبیل: سرقت و مزاحمت افراد ، آتش سوزی ، درگیری و ...  مراتب را سریعاً به مدیر سالن یا پرسنل ناجا و انتظامات مستقر در سالن اطلاع دهید .


12) مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان در هنگام باز نمودن درب های سالن نمایشگاهی و در بدو ورورد به غرف،در صورت بروز حوادثی از قبیل:سرقت، شکستگی و ... مراتب را باید به چه مدیریت و اشخاصی منعکس نمایند؟

پاسخ: هنگام باز نمودن درب ها در بدو ورود به غرفه در صورت رویت هرگونه  سرقت ، شکستگی و ... در اولین فرصت و قبل از ورود بازدیدکنندگان (بین ساعت 8:00 الی 8:30) مراتب را بصورت گزارش کتبی به مدیر سالن و نیروی حفاظت فیزیکی اطلاع دهید.


13) آیا مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان حق استفاده از وسایل قابل اشتعال از قبیل هیتر،سیگار،مخزن گاز، شمع و چراغ ها و ابزار آتش افروز در داخل غرف را دارند؟

پاسخ: نگهداری و استفاده از وسایل قابل اشتعال از قبیل: هیتر، سیگار، مخزن گاز ، شمع و چراقها و ابزار آتش افروز در داخل غرفه اکیداً ممنوع می باشد .


14) نحوه خرید و تهیه غذا در محل نمایشگاه به چه صورت می باشد؟

پاسخ: از خرید غذا از ویزیتورهای فاقد کارت شناسایی و غیر مجاز بدلیل مسایل بهداشتی و ملاحظات امنیتی جداً خودداری کرده و در صورت نیاز به تهیه غذا از بیرون مجموعه لازم است قبلاً طي درخواست کتبی و مجوز لازم از طريق مديريت اجرايي اخذ گردد.


15) شرایط و ضوابط استفاده از خودروهای سواری در سایت نمایشگاه چگونه است؟

پاسخ: در ایام ساخت و ساز و تخریب غرفه ها ورود هرگونه خودروی سواری به مجموعه ممنوع بوده و در ایام مذکور تنها خودروهای باربری اجازه فعالیت را دارند ضمناً در صورت توقف بی مورد خودرو با لیفتراک به بیرون منتقل می گردد.  


  16) مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان در حین خروج کالا مستلزم ارائه چه مدارکی می باشند؟

  پاسخ: خروج هرگونه کالا مستلزم ارائه برگه خروج کالا می باشد .


17) مسئولیت حراست و حفاظت غرف فضای باز در طول شبانه روز بر عهده چه کسی می باشد؟

پاسخ: چنانچه غرفه مربوطه در فضای باز قرار دارد حفظ و حراست آن در طول شبانه روز بعهده مشاركت كننده مي باشد لذا پيش از شروع برپايي  نمایشگاه ضمن تكميل فرمهاي مربوطه (به حفاظت فيزيكي مراجعه گردد)اقدام به معرفي و استقرار نگهبان شب نمایید.


18) آیا مسئولین و متصدیان امو غرف و مشارکت کنندگان حق استفاده از وسایلی از قبیل: اسلحه، بیسیم واکی تاکی، دستبند و... را دارند؟

پاسخ: از همراه داشتن وسایل همچون : اسلحه ، بیسیم ، واکی تاکی ، دستبند و ... اکیداً خودداری نماييد.


19) تنش و جو سازی که موجبات بی نظمی در محیط نمایشگاه بین المللی توسط مسئولین و متصدیان امور غرف و مشارکت کنندگان صورت پذیرد چه پیامدهایی را در پی خواهد داشت؟

پاسخ: مشاركت كنندگان محترم لطفاً از ايجاد هرگونه تنش و جوسازی که موجبات بی نظمی در محيط نمايشگاه بين المللی شود پرهيز نمايد. در غير اينصورت حراست مجموعه مجاز به تعطيلی غرفه خاطی بوده و غرفه دار حق اعتراض در مراجع قضايی و انتظامی را از خود سلب می نمايد.


 20) در صورت عدم رعایت چه قوانین و مقرراتی قطع برق و تعطیلی غرف مشارکت کنندگان را تهدید می نماید؟

  پاسخ: شايان ذكراست با عنایت به مطالب فوق الذکر و تعهدی که در ذیل این مطالب از شما اخذ می شود در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات توسط آن غرفه ، حراست مجموعه نسبت به قطع برق و تعطیلی غرفه اقدام خواهد کرد و مسئولیت آن بعهده جنابعالی می باشد.

BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.