چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ‌ضرورت استفاده از شرکت های دانش بنیان در توسعه مکانیزاسیون کشاورزی


  چاپ        ارسال به دوست

حسین زاده عنوان کرد

‌ضرورت استفاده از شرکت های دانش بنیان در توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران، بهمن حسین زاده روز شنبه در بازدید از سومین نمایشگاه بین المللی  ماشین آلات و ادوات کشاورزی، سیستم های نوین آبیاری و صنایع وابسته با اشاره به شرایط مطلوب کشور در بخش ادوات کشاورزی و مکانیزاسیون اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه می توانند جایگزین خوبی برای تجهیزات وارداتی باشند و باید در این راستان به متخصصان جوان داخلی اعتماد کنیم .

وی به این نکته اشاره کرد که تولیدات و ادوات کشاورزی در داخل علاوه بر آنکه اشتغالزایی در پی دارد، صرفه اقتصادی داشته و مانع خروج سالانه میلیون ها دلار ارز از کشور می شود .

حسین زاده در مورد کم آبی، تنش های آبی و خشکسالی که طی چند سال اخیر تهدیدی برای کشاورزی در دنیا از جمله ایران به‌ شمار می رود هم گفت: کشاورزان با تغییر الگوی کشت و استفاده از تجهیزات نوین آبیاری می توانند علاوه بر کاهش مصرف راندمان و بهره وری را بالا ببرند که کیفیت قطعات و تجهیزات در این بین حرف اول را می زند .

به گفته مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران وزارت جهاد کشاورزی طی چندسال اخیر اعتبارات خوبی برای مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص داده اما همچنان این روند باید ادامه یابد .

وی طی بازدید از نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی کیفیت قطعات و ادوات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با این وضعیت نه تنها نیازی به واردات ادوات کشاورزی نداریم بلکه باید با ایجاد پروتکل با کشورهای منطقه و برگزاری نمایشگاه های تخصصی خارجی بتوانیم از ظرفیت بازارهای اطراف در جهت صادرات ادوات کشاورزی استفاده کنیم .

همچنین صدرزاده مجری سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و ادوات کشاورزی، سیستم های نوین آبیاری و صنایع وابسته به برگزاری چند کارگروه تخصصی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در زمینه تامین قطعات تجهیزات و سیستم های آبیاری نوین کارهای زیادی انجام شده و وزارت جهاد کشاورزی هم کیفیت قطعات را پس از بررسی در آزمایشگاه های خود تایید می کند و در این زمینه مشکلی نداریم اما در زمینه مکانیزاسیون نیاز به دانش روز داریم .

وی همچنین به توجه ویژه دولت طی چند سال اخیر به کشاورزی مکانیزه اشاره کرد و افزود: با وجود خشکسالی ها در برخی محصولات به دلیل استفاده از ادوات کشاورزی افزایش تولید داشته ایم و اعطای تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی در دولت دوازدهم مطابق با 10 سال قبل از آن است .

انتهای خبر./


١٤:٥٧ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٩٦    /    تعداد نمایش : ١٠١٠BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.