دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > گره ترافیکی اتوبان چمران با احداث متروی نمایشگاه باز می شود


  چاپ        ارسال به دوست

عضو شورای شهر تهران:

گره ترافیکی اتوبان چمران با احداث متروی نمایشگاه باز می شود

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران ‌‌در جلسه ای با بهمن حسین زاده سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی تهران در جریان آخرین پیگیری های مسئولان نمایشگاه بین المللی برای ایجاد و احداث خط مترو قرار گرفت .

در این جلسه حسین زاده به پیگیری های انجام شده و کارهای کارشناسی برای دسترسی مترو اشاره کرد و گفت: خط یک، 4 و خط 7 از جمله خطوط پیشنهادی برای ایجاد ایستگاه مترو نمایشگاه بین المللی تهران هستند، اما مشاوران با برسی طرح های مهندسی خط جدیدالاحداث 10 را از نظر زمان و هزینه بهترین راهکار می دانند. که خط 10 در نهایت با احداث 4 ایستگاه از سعادت آباد به نمایشگاه بین المللی تهران وصل شود .

حبیب زاده عضو شورای شهر تهران و عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران هم تاکید کرد به رغم آنکه برخی می گویند‌ نمایشگاه بین المللی به دلیل مشکلات ترافیکی که ایجاد کرده باید جا به ‌جا شود، با توجه به موقعیت استراتژیک نمایشگاه بین المللی باید در همین مرکز به فعالیت خودش ادامه بدهد .

وی خاطرنشان کرد: در شهرهای بزرگ دنیا مرکز نمایشگاهی در مراکز شهرها مستقرند و ما فقط باید مشکل دسترسی را برطرف کنیم که اگر در زمان برگزاری نمایشگاه مشکلی برای تردد مردم ایجاد می شود، آن مشکل را حل کنیم. برای حفظ اراضی نمایشگاه بین المللی تهران و تاسیس آن تلاشهای زیادی صورت گرفته است و مدیریت شهری و مدیریت شرکت سهامی باید دست به دست بدهند تا مشکل دسترسی آسان به نمایشگاه را حل کنیم .

حبیب زاده این را هم گفت که یکی از بهترین پیشنهادها که چندین بار در شورای ‌‌شورای شهر تهران در مورد آن بحث شده دسترسی از طریق خطوط مترو است و در آخرین جلسه بررسی دسترسی از طریق خط 7 مترو و بخشی از خط جدید 10 پیشنهاد شد که در صورت اجرا و تقاطع با خط 7 مشکل اصلی تردد نمایشگاه بین المللی را حل کند .

وی تصریح کرد: ‌البته اجرای هر طرحی در این حوزه باید مصوبه شورای عالی ترافیک را داشته باشد و با احداث خط متروی نمایشگاه‌ به نوعی رینگی که برای شهر تهران در نظر گرفته شده تکمیل می شود . ‌‌

انتهای خبر/


٠٩:٠١ - شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٠١    /    تعداد نمایش : ١٥٩١BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.