پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ارتقای برنامه های شرکت نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در سال 98


  چاپ        ارسال به دوست

حسین زاده خبر داد:

ارتقای برنامه های شرکت نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در سال 98

مدیرعامل شرکت نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.­ایران گفت: هدف­گذاری ما در سال 98 کاهش هزینه­ های برگزاری نمایشگاه­ها در کنار حضور پرقدرت در نمایشگاه­های داخلی و خارجی است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران بهمن حسین­ زاده، رییس­ هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران در نشست بررسی برنامه­ های عملیاتی سال جاری این شرکت با اشاره به لزوم تغییر رویکرد شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران در برگزاری نمایشگاه­های خارجی که تجار و بازرگانان ایرانی در آنها حضور دارند، اظهار داشت: ما باید نگرش و رویکردمان در برگزاری نمایشگاه­های خارجی را مجددا مورد ارزیابی قرار داده و برنامه ای جدید برای برگزاری این نمایشگاه­ها طراحی و اجرا کنیم .

حسین­ زاده با اشاره به لزوم حمایت از کلیه تجار و بازرگانان ایرانی شرکت کننده در نمایشگاه­های خارجی خاطرنشان کرد: باید از شرکت های ایرانی که در نمایشگاه­های خارجی شرکت می کنند حمایت کنیم؛ ما نباید این شرکت­ها را از خود جدا بدانیم و باید نسبت به کسب جایگاه­های برتر به کمک­شان بشتانیم .

وی با عنوان این مطلب که نگرش ما نسبت به حضور در نمایشگاه­های خارجی نباید تنها برمبنای شرکت­ کننده صرف باشد،تاکید کرد: حضور ما در هر­ رویداد و نمایشگاهی باید با یک خروجی و دستاورد خاص همراه باشد. بدین صورت که با برنامه و هدف در آن شرکت کنیم و بتوانیم تا حد ممکن نیز به اهداف از پیش تعیین شده مان دست پیدا کنیم .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران ادامه داد: خروجی یعنی بتوانیم در شرایط فعلی، بازارهای صادراتی متناسبی را برای کشور ایجاد کنیم. این امر یکی از وظایف ما در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ­ج.ا.ایران است و باید­ با گام برداشتن در مسیر فوق به بهبود فضای کسب و کار کشور کمک کنیم .

 به گفته حسین­ زاده علاوه بر ایجاد بازارهای صادراتی مناسب، باید در هر کشوری نیز متناسب و به فراخور نیازهای  آن وارد عمل شد؛ اولویت ایران برای شرکت در نمایشگاه­های کشورهای دیگر باید بر مبنای مزیتهای رقابتی محصولات و کالاهای کشورمان در مقایسه با کشو­های دیگر باشد .

وی با اشاره به بخشی از سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر سیاست گذاری این وزارت خانه برای افزایش مراودات تجاری با همسایگان اظهار داشت: تاکید آقای وزیر این است که مناسبات ما با کشورهای 2+15 یعنی 15 کشور همسایه به علاوه کشورهای هند و چین را افزایش دهیم و این موضوع باید بخشی از هدف­گذاری ما در شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران باشد .

حسین­ زاده در ادامه با یادآوری جایگاه شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی­ ج.ا.ایران در کشور متذکر شد: عنوان این مکان تنها نمایشگاه بین المللی تهران نیست، ما عهده دار کلیه نمایشگاه­های بین المللی­ ایران هستیم بنابراین باید از این پتانسیل در تمام کشور استفاده کنیم و نه تنها در تهران .

مدیرعامل شرکت نمایشگاه­های بین المللی­ ج.ا.ایران با بیان اینکه می توانیم برای کاهش هزینه­ ها و بهبود فعالیت­های مالی نمایشگاه نسبت به تهاتر با نمایشگاه­های خارجی دیگر وارد عمل شویم، گفت: ما باید در نمایشگاه­های بین المللی­ ایران برنامه­ های راهبردی برای برگزاری نمایشگاه­های خارجی داشته باشیم؛ نمی توان با یک فرمول برای تمامی نمایشگاه­ های خارجی برنامه ریزی کرد. با برخی از کشو­رها به صورت تهاتری و با برخی دیگر به شیوه­ های دیگر به نتیجه رسید تا متحمل هزینه­ های جدید نشد .

وی با اشاره به بخش دیگری از دیدگاه­های دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به لزوم توجه به جایگاه استارت آپ ها در برگزاری نمایشگاه های بین المللی اظهار کرد: باید در هر یک از نمایشگاه­ها غرفه هایی به ارائه قابلیت های استارت آپ ها تعلق گیرد .

حسین زاده در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه­های برند محور و یا تقاضا محور نیز باید از جمله اهداف ما در سال 98 باشد. ما باید در این سال نمایشگاه­های خود را بر اساس نیاز کشور و جامعه برگزار کنیم .

انتهای خبر/


١٢:٢٥ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٠٢BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.