دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > امکان تهاتر فضای نمایشگاهی با کشورهای خارجی شرکت کننده در نمایشگاه الکامپ میسر شد


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست حسین زاده با مسوولین سازمان صنفی رایانه ای کشور مطرح شد:

امکان تهاتر فضای نمایشگاهی با کشورهای خارجی شرکت کننده در نمایشگاه الکامپ میسر شد

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران در دیدار با مسوولین سازمان صنفی رایانه ­ای کشور از امکان تهاتر فضای نمایشگاهی ایران با کشورهای خارجی شرکت کننده در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران بهمن حسین­ زاده در نشستی مشترک با مسوولین سازمان صنفی رایانه ­ای کشور که به منظور بحث و بررسی موضوعات پیرامون بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ایران (الکامپ) برگزار شده بود، اظهار کرد: براساس رایزنی­ های صورت گرفته میان آقایان دکتر رحمانی وزیر صنعت و معدن و تجارت و دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات بر آن هستیم تا نمایشگاه الکامپ سال جاری را با شکوه و شایستگی برگزار کنیم .

وی افزود: در نمایشگاه امسال که از تاریخ 27 تا 30 تیرماه در محل دائمی نمایشگاه­های بین المللی تهران برگزار می شود شرکت­ها و نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان حضور دارند اما با مذاکرات صورت گرفته با کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه، عمان، قطر و روسیه ما می توانیم فضای مورد نیاز شرکت­های این کشورها را به صورت تهاتری در اختیارشان قرار دهیم و متقابلا در نمایشگاه­های این کشورها شرکت کنیم .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران متذکر شد: از میان کشورهای مورد اشاره این فضا برای همکاری با کشور ترکیه وجود دارد و امیدوارم کشورهای دیگر نیز با بهره گیری از سیاست تهاتر فضای نمایشگاهی، حضور پربارتری در ایران داشته باشند و به ما نیز اجازه دهند که با توان بیشتری در نمایشگاه­های این کشورها حاضر شویم .

به گفته حسین­ زاده علاوه بر امکاناتی که در طول زمان برگزاری نمایشگاه در اختیار شرکت­های داخلی و خارجی شرکت کننده قرار می گیرد، شرکت نمایشگاه ها آمادگی دارد تا برای رایزنی و مذاکرات سطوح بالای کشورها سالن های VIP خود را نیز در اختیار شرکت ها و کشورهای متقاضی قرار دهد تا برای امضای یادداشت تفاهم ­های همکاری و قراردادهایشان، از آنها استفاده کنند .

وی ادامه داد: علاوه بر این با سیاست گذاری­های صورت گرفته، از این پس در کنار هر یک از رویدادهای نمایشگاهی بخشی نیز به حضور استارت آپ ها تعلق خواهد گرفت تا به فراخور موضوع هر نمایشگاه، به ارائه آخرین پیشرفت­ها و دستاوردهای جهانی در حوزه فناوری اطلاعات بپردازند .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران همچنین از آمادگی شرکت نمایشگاه­ها در برگزاری آیین افتتاحیه نمایشگاه الکامپ در محوطه جایگاه نمایشگاه نیز خبر داد .

بر اساس این گزارش در نشست مذکور، محمدباقراثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی یارانه ای کشور نیز با تقدیر از تلاش­های صورت گرفته از جانب مسوولین شرکت نمایشگاهی در برگزاری مطلوب نمایشگاه­های الکامپ تصریح کرد: ما می توانیم با استفاده از پیشنهاد مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران و تهاتر فضای نمایشگاهی با برخی از کشورهای شرکت کننده، شرکت های خارجی بیشتری را ترغیب به حضور در ایران کنیم .

وی افزود: نمایشگاه الکامپ تهران فرصت کم ­نظیری برای شرکت­های داخلی و خارجی نسبت به ارائه آخرین توانمندی های خود در حوزه IT و ICT است. بنابراین ما نیز به دنبال ان هستیم تا از این فرصت برای بهبود فضای کسب و کار کشور استفاده کنیم .

اثنی عشری معتقد است که ایجاد فضایی مبسوط برای حضور شرکت های خارجی در ایران، خنثی کننده تهدیدات کشورهایی است که به دنبال فضاسازی در اقتصاد ایران و حوزه کسب و کار آن هستند .

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران رسول سرائیان، دبیر کل سازمان نظام صنفی یارانه ای کشور نیز با تاکید بر لزوم دعوت از شرکت ها و بازیگران بزرگ جهانی حوزهIT  ICT و برای حضور در ایران متذکر شد: حضور این شرکت­ها علاوه بر ترغیب شرکت های کوچکتر نسبت به مشارکت در نمایشگاه الکامپ تهران، می تواند نمودی از وجود صلح و آرامش در ایران باشد .

وی افزود: در زمانی که دشمنان کشور تلاش بی امانی برای ارائه تصویری نامطلوب از ایران دارند تا با فضاسازی و انتشار اخبار کاذب فضای کسب و کار کشورمان را بیمار نشان دهند، برگزاری نمایشگاه هایی از این دست می تواند حاکی از بی پایه و اساس بودن اخبار آنها باشد .

به اعتقاد سرائیان، ارائه طرح­های تشویقی و سوبسید به برخی از شرکت­های حاضر در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ به رونق برگزاری این نمایشگاه نیز کمک شایان توجهی می کند .

وی ادامه داد: افزایش ساعات برگزاری نمایشگاه نیز اقدام مثبتی دیگر از سوی مسوولین برگزاری آن است که موجب ارتقای استقبال مخاطبان و تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه خواهد شد .

دبیر کل سازمان نظام صنفی یارانه ای کشور همچنین با اشاره به اهتمام این سازمان نسبت به تشکیل پنجره واحد استارت آپی کشور افزود: در صورت تشکیل این پنجره تمامی فعالیت­های مربوط به حوزه استارت آپی کشور در سازمان نظام صنفی یارانه ای شکل می گیرد و ما نیز از مشارکت حضور شرکت های این بخش در نمایشگاه بین المللی تهران استقبال می کنیم

در این نشست همچنین رضا حیدری رنجبر، نماینده سازمان نظام صنفی یارانه ای کشور در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ هم با عنوان این مطلب که ما در سال جاری میزبان تعدادی از سفرا و مقامات کشورهای خارجی در این نمایشگاه هستیم، افزود: نمایشگاه الکامپ سال 98 با حضور پرقدرت کشورهای خارجی برگزار می شود و ما از مسوولین شرکت نمایشگاه­ها تقاضا داریم تا نسبت به مهیاسازی فضای مناسب برای حضور این افراد اقداماتی را انجام دهند .

وی با تقدیر از پیشنهاد مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران در برگزاری آیین افتتاحیه نمایشگاه الکامپ در محوطه اطراف دریاچه نمایشگاه اظهار کرد: این اقدام به باشکوه تر شدن مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ کمک بسیار زیادی می کند .

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم، حسین زاده با بیان اینکه آماده ارائه بهترین خدمات نمایشگاهی به نمایندگان کشورهای مختلف جهان و شرکت­های ایرانی هستیم، خاطرنشان کرد: می توانیم سازوکاری را مهیا سازیم تا مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ به صورت مستقیم از استودیوهای نمایشگاهی و شبکه­ های تلویزیونی پخش شوند .

انتهای خبر/


١٥:٥٦ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٥٩BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.