سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > قدرت نمایی صنعت نمایشگاهی برای شکست حصار تحریم


  چاپ        ارسال به دوست

قدرت نمایی صنعت نمایشگاهی برای شکست حصار تحریم

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی معتقد است در فضای تحریم و شرایط بد اقتصادی این نمایشگاه ها هستند که با تدابیر و راهکارهای ویژه حصار تحریم را می شکنند و نقطه مطمئن برای ورود تکنولوژی و حضور شرکتهای داخلی و خارجی در عرصه اقتصاد و تجارت کشور هستند، وی اشاره نمود در یکسال گذشته به موازات تحریم شاهد حضور بیشتر شرکتهای داخلی در نمایشگاه ها بوده ایم .

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران محمد جواد قنبری با اشاره به نزدیک شدن روز جهانی صنعت نمایشگاهی اظهار داشت ظرفیت های این صنعت باید بیش از گذشته به اقتصاددانان و سیاستگذاران تجاری و اقتصادی کشور معرفی شود تا به اهمیت و تأثیر مهم آن بر توسعه بازار و تجارت خارجی کشور پی ببرند و تصمیمات و سیاستهای اصولی را برای ارتقاء این صنعت همسان بسازند .

وی افزود: بخش مهمی از موفقیت ها و دستاورد های اقتصادی هر کشوری در مراوده با سایر کشورهای جهان مرهون توسعه روز افزون و فعالیت موثر صنعت نمایشگاهی آن کشور است و در اقتصاد امروز دنیا کشورهای پیشرفته بیش از پیش به آن واقف هستند و عمل می کنند .

قنبری ادامه داد: صنعت نمایشگاهی ایران نیز همپای توسعه و پیشرفت کشورهای مهم جهان در عرصه نمایشگاهی باید تدابیر ویژه و بازنگری در سیاستهای اصولی خود داشته باشد که از آن جمله ایجاد ساختار پویا، منسجم و قانونمند است .

که در صورت اجرایی شدن آن می تواند نقش مهمی در سازماندهی فعالیتهای نمایشگاهی کشورمان در داخل و خارج داشته باشد و نقطه عطفی در تحول این صنعت در کشورمان می باشد .

به گفته قنبری: تبلور تخصصی این صنعت در تاریخ پنجاه ساله صنعت نمایشگاهی ایران علاوه بر شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران بعنوان محور صنعت نمایشگاهی کشور در مراکز دیگری همچون تبریز، مشهد، شیراز، اصفهان، کیش و... عینیت پیدا کرده که خوشحالیم دامنه آن روز به روز در دیگر نقاط کشور در حال گسترش است .

او اشاره کرد که در صنعت نمایشگاهی ایران شاهد این هستیم که هر روز ایده و برنامه جدیدی شکل می گیرد و در همه فعالیتها از جمله سایتهای نمایشگاهی، برگزارکنندگان، غرفه سازان و سایر گروههای خدمات نمایشگاهی تحولات خوبی بوجود آمده است که امیدواریم بیش از پیش گسترش یابد .

توسعه حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاهها و نگاه تخصصی به برگزاری نمایشگاه ها از دیگر مواردی است که می توان اشاره نمود .

قنبری اضافه کرد: شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران در دوره مدیریت جدید تلاش مضاعفی را آغاز نموده تا بتواند دریچه های جدیدی از همکاری های نمایشگاهی را به روی حوزه های اقتصادی و تجاری کشور بگشاید که حاصل آن ایجاد همدلی و وحدت روز افزون با فعالان صنعت نمایشگاهی و توافقات همکاری با مراکز اقتصادی و تجاری داخلی و خارجی می باشد

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی با برشمردن برخی از اقدامات مهمی که طی چند ماه گذشته صورت گرفته است عنوان نمود روز جهانی نمایشگاه ها فرصت خوبی است تا فضای همدلی و وحدت و همکاری بین فعالان این صنعت بیش از پیش تقویت شود و بر آن ارج بگذارند و از این فرصت برای خلق ایده ها و ارائه راهکارهای جدید بمنظور برون رفت از شرایط سخت اقتصادی و رونق نمایشگاهها استفاده کنند

وی ادامه داد: امسال برنامه مفصل تری برای گرامیداشت روز جهانی نمایشگاهها توسط شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی با همکاری تشکلهای صنفی حوزه صنعت نمایشگاهی کشور تدارک دیده شده است که از آن جمله می توان به برگزاری نشست خبری مشترک مدیرعامل محترم شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران به همراه رئیس انجمن نمایشگاههای ایران، رئیس انجمن برگزارکنندگان نمایشگاهی ایران، رئیس انجمن غرفه سازان با فعالان رسانه ای در وقت افطار خواهد بود که زمان برگزاری و چگونگی اجرای آن بزودی از سوی مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل اعلام خواهد شد .

همچنین اجتماع بزرگ فعالان صنعت نمایشگاهی در ایام گرامیداشت روز جهانی نمایشگاه ها در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد و مدیرعامل محترم  شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی و برخی دیگر از فعالان محترم این صنعت به بیان سیاستها و دیدگاههای خود در زمینه تحول نمایشگاه ها خواهند پرداخت که زمان آن و نحوه برگزاری از سوی روابط عمومی در اختیار افکار عمومی قرار می گیرد .

انتهای خبر/


١١:٤٦ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٥٣BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.