سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ایران هلث 98 با افزایش 20 درصدی مشارکت شرکت های ایرانی همراه است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت اوس سینا:

ایران هلث 98 با افزایش 20 درصدی مشارکت شرکت های ایرانی همراه است

مدیرعامل شرکت اوس سینا معتقد است که حمایت از تولیدکنندگان و کاهش بوروکراسی های اداری می تواند آثار منفی اعمال تحریم ها را کاهش دهد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، مریم قاسمی مدیرعامل شرکت اوس سینا با عنوان این مطلب که حضور در رویدادهای نمایشگاهی می تواند آثار مبارکی برای هر تولیدکننده ای به دنبال داشته باشد، گفت: البته ما انتظار نداریم که به صرف حضور در این رویدادها و یا در همان روزهای برگزاری نمایشگاه شاهد عقد قرارداد و یا انعقاد توافق با شرکت های بازدیدکننده باشیم چرا که این موارد معمولا پس از پایان رویداد موردنظر انجام می شوند .

وی با اشاره به تاثیر اعمال تحریم ها بر مشارکت شرکت های خارجی نسبت به حضور در نمایشگاه ایران هلث 98 اظهار کرد: کاهش حضور شرکت ها و بازدیدکنندگان خارجی را، ما با دعوت از هیات هایی از کشورهای دیگر جبران کرده ایم .

قاسمی با اشاره به افزایش مشارکت شرکت های داخلی در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، داروئی و آزمایشگاهی متذکر شد: با وجود کاهش حضور شرکت های خارجی ما شاهد رشد 20 درصدی شرکت های داخلی در نمایشگاه سال جاری هستیم .

وی در ادامه با انتقاد از رویه برخی از مقامات کشورمان در عدم حمایت از شرکت های داخلی در شرایط فعلی کشور تاکید کرد: شرکت اوس سینا که یک شرکت تولیدکننده، صادرکننده و دانش بنیان است علاوه بر تحریم های خارجی با مشکلات فراوانی از حیث موضوعات داخلی نیز مواجه است .

مدیرعامل شرکت اوس سینا گفت: تحریم های فعلی، شرکت های ایرانی حوزه تجهیزات پزشکی را در انجام تراکنش های مالی و تامین مواد اولیه با مسائل بسیار زیادی مواجه کرده است .

وی با رد ادعای مقامات آمریکایی که می گویند تامین دارو و مواد اولیه در دایره اعمال تحریم های ایران جایی ندارند، افزود: زمانی که شما امکان جابه جایی پول برای خرید مواد اولیه خود را نداشته باشید به صورت خودکار مورد تحریم قرار می گیرید .

قاسمی در ادامه با اشاره به حوزه فعالیت شرکت اوس سینا در حوزه تجهیزات پزشکی تصریح کرد: شرکت ما در حوزه محصولا تست ورزش قلبی، وایر، وایرلس و سیستم های بازتوانی قلبی دستگاه الکترو کاردیوگراف فعالیت دارد اما به جهت بوروکراسی های فراوان دولتی برای ادامه فعالیت های خود با مشکلات بسیار زیادی مواجه است .

وی با عنوان این مطلب که ایجاد یک کریدور آزاد برای ورود مواد اولیه شاید بتواند تولیدکنندگان حوزه های تجهیزات پزشکی، داروئی و آزمایشگاهی را از شر مشکلاتی که به جهت اعمال تحریم های بین المللی بر آنها تحمیل شده است رها می سازد، اظهار کرد: در  وضعیت فعلی اقتصاد کشور باید به گونه ای حرکت شود تا تحریم های داخلی ريال تحریم های خارجی را برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی مضاعف نکند .

انتهای خبر/


١١:٤٢ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٠٢    /    تعداد نمایش : ١٤٦١BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.