سه شنبه ١٢ مهر ١٤٠١
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رویداد تخصصی – صادراتی صنعت مبلمان در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود


  چاپ        ارسال به دوست

از بیست و سوم الی بیست و ششم تیر ماه؛

رویداد تخصصی – صادراتی صنعت مبلمان در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود

 

 نمایشگاه تخصصی – صادراتی صنعت مبلمان از بیست و سوم الی بیست و ششم تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی، سی و یکمین نمایشگاه بین المللی تخصصی ـ صادراتی صنعت مبلمان با مشارکت 220  شرکت داخلی از تاریخ بیست و سوم الی بیست و ششم تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود.

  شایان ذکر است در این رویداد انواع مبلمان کلاسیگ، مدرن، کودک و نوجوان، کالای خواب، صندلی و مبل اداری، میز و فایلینگ اداری، پارتیشن، گیشه و کانتر وآخرین دستاوردهای صنایع و توانمندی های این حوزه در معرض دید عموم قرار می گیردعلاقه مندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند از ساعت 8 صبح تا 15 به محل نمایشگاه بین المللی تهران مراجعه نمایند.

بر اساس داده های آماری سال های اخیر، سهم تجارت جهانی این صنعت حدود 150 میلیارد دلار است. ایتالیا، چین، مکزیک، آلمان و آمریکا از غول های این صنعت هستند و بخش قابل توجهی از نیاز بازار به وسیله این کشورها تامین می شود. سرانه مصرف مبلمان در کشورهای توسعه یافته 223 دلار و میانگین جهانی آن 64 دلار است. ارزش مبلمان بازار ایران 5 میلیارد دلار پیش بینی می شود واین نشان میدهد که مصرف سرانه مبلمان در ایران کمی بالاتر از متوسط جهانی است.

ایران طی سال های اخیر وضعیت بسیار متغیری را تجربه کرده، در حال حاضر ارزش صادراتی در این حوزه سالانه 25 میلیون دلار برآورد شده و در چند سال اخیر صادرات مبلمان از 10 به عدد 25 میلیون دلار افزایش یافته است. بر اساس داده های شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته، کشورهای عراق، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و اوکراین به عنوان عمده کشورهای مقصد صادرات مبلمان ایران شناخته می شوند.

 گفتنی است این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

 

 


١٠:٤٧ - يکشنبه ١٩ تير ١٤٠١    /    شماره : ٣٠٣١    /    تعداد نمایش : ١٦٧٦BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.