دوشنبه ٠٨ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > ارتباط با ما > سوالات متداول > پاسخ به سوالات شما > سوالات متداول از بخش بیمه و گمرک 
سوالات متداول از بخش بیمه و گمرک

1) در صورت عدم ترخیص به موقع کالاهای نمایشگاهی جبران خسارت با چه مرجعی است؟

پاسخ: در صورتیکه هر مشارکت کننده ای به صورت ارزی در نمایشگاه های داخلی مشارکت نماید و به هر دلیلی نتواند کالاهای خود را از طریق مبادی گمرکات کشور ترخیص (ورود موقت،ترانزیت) نماید،جبران خسارات و ترخیص به عهده خود مشارکت کننده می باشد و شرکت سهامی نمایشگاهها هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.


2) مراحل اخذ تائید مشارکت از طریق کدام مرجع صورت می پذیرد؟

پاسخ: مجریان،در صورت ادامه فعالیت گمرک نمایشگاهها در ایام ساعت غیر اداری و تعطیل،مجریان موظف هستند درخواست خود را 48 ساعت قبل از برگزاری نمایشگاه به مدیریت امور اجرایی ارائه نمایند.


3) پوشش بیمه برگزاری نمایشگاهها در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران به عهده چه مرجعی است؟

پاسخ: مجریان نمایشگاهها موظف به تهیه و ارائه بیمه نامه های ذیل با رعایت شرایط مندرج در دستورالعمل پیوست قرارداد مربوطه می باشند.

  • بیمه نامه حوادث، سوانح، آتش سوزی و سرقت
  • بیمه نامه مسئولیت مدنی و مادی در قبال کارکنان ستادی، مدیران سالن، اشخاص ثالث و پیمانکاران فرعی
  • بیمه نامه مسئولیت مدنی و مادی در قبال بازدید کنندگان و مراجعین و اشخاص ثالث

4) زمان پوشش بیمه نامه ها چه مدتی است؟

پاسخ: مدت زمان شروع و پایان بیمه نامه ها طبق دستورالعمل پیوست قرارداد مجریان نمایشگاهها حداقل 24 ساعت قبل از تحویل سالن ها و 48 ساعت پس از اتمام هر یک از نمایشگاهها و یا حداقل 24 ساعت پس از تخلیه سالن ها و محوطه نمایشگاه از کالاها و تجهیزات مرتبط با نمایشگاه مربوطه می باشد.


5) نظارت بر حسن انجام، تهیه و ارائه بیمه نامه ها در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران به عهده چه مرجعی است؟

پاسخ: کلیه بیمه نامه های نمایشگاههای داخلی توسط کارشناس مدیریت امور اجرایی مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد.


6) در صورت نیاز به اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه نامه های نمایشگاهها چگونه میتوان ارتباط برقرار کرد؟

پاسخ: جهت اخذ مشاوره حضوری به کارشناس مربوطه در مدیریت امور اجرایی واقع در طبقه فوقانی ساختمان جنب سالن 27 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران مراجعه و یا با شماره تلفن 21913053 و 22662698 تماس حاصل نمایید.


7) آیا غرف باز نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران تحت پوشش بیمه می باشد؟

پاسخ: طبق بند 3 بخش امور بیمه دستورالعمل پیوست قرارداد مجریان نمایشگاهها، کلیه برگزارکنندگان نمایشگاهها مکلفند در صورت وجود غرف نمایشگاهی در فضای باز نسبت به بیمه نمودن غرف با پوششهای حوادث، سوانح و آتش سوزی و مسئولیتهای مدنی در قبال بازدیدکنندگان و مراجعین و اشخاص ثالث، کارکنان ستادی و مدیران سالن اقدام نمایند.


8) در صورت بروز حادثه و سانحه در حین کار در داخل سالنها و یا فضای باز برای کارکنان غرف و ستادی و اشخاص ثالث در ساعات شبانه روز چه اقداماتی باید جهت بهره گیری از شرایط بیمه نامه ها انجام داد؟

پاسخ: ضمن حفظ خونسردی و انجام کمکهای اولیه، بلافاصله مراتب را در اسرع وقت با تلفنهای 21912444 مرکز آتش نشانی نمایشگاه و 21912555 مرکز اورژانس نمایشگاه و 21913070 ریاست انتظامات نمایشگاه اطلاع رسانی نمایید.

BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.