دوشنبه ٠٨ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > ارتباط با ما > سوالات متداول > پاسخ به سوالات شما > سوالات متداول از بخش نمایشگاههای خارجی 
سوالات متداول از بخش نمایشگاههای خارجی
1) نمایشگاه برون مرزی چیست؟

پاسخ: به آن دسته از نمایشگاههایی که در کشورهای مختلف به منظور تامین بستر عرضه و نمایش کالاها و خدمات، فن آوری ها و توانمندی های مشارکت کنندگان با هدف تبادل اطلاعات ، ملاقات و مذاکره با مشتریان بالقوه و بالفعل و بازاریابی محصولات و خدمات بر پا می گردد، اطلاق می شود.


 2) انواع نمایشگاههای برون مرزی :
  پاسخ: 

نمایشگاههای بین المللی بازرگانی:  به آن دسته نمایشگاههای بین المللی برون مرزی اطلاق می شود که مشارکت در آن برای تولید کنندگان و صادر کنندگان عموم گروههای کالایی و خدماتی در چارچوب طبقه بندی موضوعی ارائه شده توسط برگزار کنند امکان پذیر است.

نمایشگاههای بین المللی تخصصی : به آن دسته  از نمایشگاههای بین المللی برون مرزی اطلاق می شود که مشارکت در آن اختصاص به تولید کنندگان ، صادر کنندگان و ارائه کنندگان خدمات در حوزه موضوعی آن نمایشگاه و بر اساس طبقه بندی ارائه شده  توسط برگزار کننده دارد.

نمایشگاههای اختصاصی : به آن دسته نمایشگاههایی اطلاق می شود که در کشور مورد نظر (کشور هدف) و صرفا به منظور نمایش و ارائه تولیدات ، محصولات و خدمات و توانمندیهای شرکت کنندگان ایرانی برپا می گردد.

نمایشگاههای جهانی ( اکسپو) : به نمایشگاههایی اطلاق می شود که تحت نظارت دفتر نمایشگاههای بین المللی BIE به طور معمومل در یکی از کشورهای عضو BIE که درخواست آن به تصویب این سازمان رسیده است ، براساس یک موضوع اصلی در خصوص یکی از مسائل روز جهان ( و موضوعات فرعی ذیربط) برپا می گردد. اکسپوها به طور معمول در دو گروه با ادوار زمانی پنج ساله و چهارساله برپا میشوند . اکسپوها با ادوار پنج ساله در دوره های زمانی 6 ماهه و اکسپوها با ادوار هر چهارسال یکبار در دوره های زمانی سه ماهه برگزار می گردد. مشارکت رسمی در این نمایشگاه از طریق دعوت BIE از دولت های عضور در این نمایشگاه مشارکت می نمایند.


 3) دلایل مشارکت رد نمایشگاههای برون مرزی:

پاسخ: توسعه تجارت باتاکید بر توسعه صادرات غیر نفتی و افزایش درآمد ملی

 استفاده از بستر حضور در نمایشگاه ها جهت شناسایی رقیبان ، توسعه و ارتقا دانش فنی و تخصصی و کسب و ارتقا چایگاه در حوزه ذیربط

 گسترش حضور در بازارهای هدف صادراتی

 ایجاد ارتباط با مشتریان جدید و حفظ ارتباط با مشتریان بالفعل


 4) اطلاعات و مقررات مشارکت در نمایشگاههای خارج از کشور:

پاسخ: مجموعه اطلاعات ، مقررات و شرایط مشارکت و حضور در نمایشگاههای خارجی که توسط شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران تدوین ، تنظیم و اجرا می گردد. ( مجموعه مقررات مربوط به هر نمایشگاه در بخش فراخوان پورتال درج می گردد)

اعلام مشارکت (پیش ثبت نام) : مشارکت کنندگانی که به منظور حضور در نمایشگاه های خارجی نسبت به ارسال نامه جهت درخواست رزرو فضای نمایشگاهی و تکمیل فرم های مربوطه اقدام می نمایند.

مشارکت قطعی ( ثبت نام قطعی) : مشارکت کنندگانی که طبق برنامه زمانبندی اعلام شده توسط این شرکت ، نسبت به تکمیل و ارسال مستندات ثبت نام و واریز کلیه هزینه های مربوطه اقدام می نمایند.


 5) مسئولین پروژه های مشارکت در نمایشگاههای برون مرزی: 

پاسخ:

مدیر پروژه : نماینده ای که از طرف شرکت سهامی نمایشگاههای ج.ا.ایران جهت انجام برنامه ریزی ، سازماندهی و پیگیری کلیه امور اجرایی هر نمایشگاه و برپایی پاویون ج.ا.ایران در نمایشگاههای برون مرزی تعیین و تحت نظرات مدیریت نمایشگاههای خارجی وظایف محوله را پیگیری و اجرا می نماید. (قبل از برگزاری - حین برگزاری - بعد از برگزاری ) 

مسئول اجرایی : فردی که تحت نظارت مدیر پروژه نسبت به انجام امور محوله اجرایی در خصوص نمایشگاه ذیربط اقدام می نماید. ( قبل از برگزاری - حین برگزاری - بعد از برگزاری )


  6) انواع غرفه سازی در نمایشگاههای برون مرزی: 

پاسخ:

غرفه سازی پیش ساخته ( استاندارد) : غرفه هایی متحدالشکل که برای ساخت آنها از تجهیزات پیش ساخته از قابلیت مونتاژ و دمونتاژ سریع و بصورت مکرر را دارند، استفاده می نمایند. در این نوع غرفه سازی ارائه تجهیزات غرفه براساس استانداردهای معمول غرفه سازی و با استفاده از پانل های پیش ساخته متداول است. 

غرفه سازی خودساز (ویژه) : شامل غرفه سازی براساس طراحی ویژه که با در نظر گرفتن موضوع نمایشگاه ، قطعات مربوطه تولید و نصب و اجرا می گردد و تجهیزات جانبی موردنیاز غرفه نیز به مشارکت کنندگان ارائه می شود . این نوع غرفه سازی از لحاظ زیبایی ، شکیل و برای بازدید کنندان دارای جذابیت است لیکن هزینه ساخت بسیار بالایی دارد.

BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.