جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بازدید مهندس نعمت زاده از پنجمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مهندس نعمت زاده از پنجمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی

امروز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه 1396 مهندس نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت از پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران بازدید بعمل آورد و به گفتگو با تولید کتتدگان و مشارکت کنندگان داخلی و خارجی پرداخت.

- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران :

نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت و هیات همراه با حضور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران از غرفه های مختلف این نمایشگاه بازدید و به گفتگو با مشارکت کنندگان و برخی از غرفه داران  و عوامل این نمایشگاه پرداختند.

در این بازدید دکتر اسفهبدی معاون وزیر ، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و هیات همراه ایشان نیز وزیر  صنعت ، معدن و تجارت را همراهی می نمودند.

* شایان ذکر است در این بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت نکاتی را در مورد صنعت حمل و نقل ریلی کشور بیان کرد که در زیر به برخی از آنها به نقل از خبر مندرج در سایت شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران ( شاتا ) اشاره می نماییم :

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از پنجمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی خاورمیانه اظهار داشت: سازندگان صنایع حمل و نقل ریلی از فاینانس خارجی و صندوق توسعه ملی استفاده کنند.

مهندس نعمت زاده افزود: برنامه دولت دوازدهم حمایت از صنعت حمل و نقل و ساخت تجهیزات و وسایل جانبی آن می‌باشد.

وی تصریح نمود: برای توسعه صنعت ریلی و ساخت تجهیزات و وسایل جانبی آن فعالیت‌های بسیاری در کشور آغاز شده است.
وی گفت: با توجه به تأکید دولت و مجلس نسبت به توسعه صنایع ریلی و آنچه در برنامه ششم پیش بینی شده شاهد تلاش بیشتر تولیدکنندگان ایران هستیم.
نعمت زاده  افزود :  از لحاظ کیفیت شرکت‌های داخلی و خارجی توانسته‌اند فعالیت شان را بسیار چشم‌گیر در نمایشگاه به معرض دید مخاطبان بگذارند .
مهندس نعمت‌زاده اظهار امیدواری کرد : امسال که با نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده تولید کنندگان کشور فعالیت بیشتری از خود نشان بدهند.
وی خاطر نشان کرد : برای تولید واگن‌های مسافری بین جاده‌ای و باری ظرفیت خوبی در کشور وجود دارد و سازندگان می‌توانند از فاینانس خارجی و صندوق توسعه ملی برای رفع نیازهای داخلی استفاده نمایند.
وی گفت: در مورد ریل امکاناتی در کشور  نداشتیم و از 3 سال پیش با شرکت ذوب آهن اصفهان طی جلساتی در ارتباط با ادغام پروژه‌های سرمایه گذاری مذاکراتی انجام شد.
گفتنی است : حمل و نقل به عنوان یکی از بخش‌های زیربنایی نقش مهمی در توسعه پایدار و دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی در کشور ایفاد می کند و سهم تولید ریل در ایران از 8 درصد هم‌اکنون به 11 درصد رسیده است.
در پنجمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری ، برون شهری وبخش باری انواع واگن‌های نیرو محرکه، واگن مولد، لوکوموتیو برقی و دیزلی قطعات مصرفی، واگن‌های اتوبوسی ، واگن‌های باری و شرکت‌های خدمات ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمیر و نگهداری و بیمه‌ای حضور دارند.
همچنین در این نمایشگاه کشورهایی از آلمان، ترکیه، روسیه، سوئد، سوئیس و چک ، فرانسه ، هند، ایتالیا، بلژیک، اسپانیا و جمهوری لیتووانی حضور دارند و در کنار شرکتهای داخلی نوین ترین تولیدات و تجهیزات و خدمات حوزه حمل و نقل ریلی را ارائه می نماید.
در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و فنآوری صنعت حمل و نقل ریلی ارتقاء تولیدات داخلی ، توسعه صادرات ، ارائه توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی ، و بومی سازی صنایع ریلی دیده می‌شود.
این نمایشگاه با حضور 300 شرکت داخلی و خارجی و مشارکت 17 کشور خارجی در متراژی به مساحت 12 هزار متر مربع گشایش یافته است.

 * لینک منبع خبر :

http://www.shatanews.ir/news/427397


١٤:١٩ - سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٨٥UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1397
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.