يکشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ایران میزبانی روسیه را در اکسپو ۲۰۲۵ پذیرفت


  چاپ        ارسال به دوست

اکسپو 2025

ایران میزبانی روسیه را در اکسپو ۲۰۲۵ پذیرفت

روسیه یکی از نامزدهای اصلی برگزاری اکسپو ۲۰۲۵ است و برای میزبانی از این رویداد، به رای کشورهای مختلف در نشست BIE نیاز دارد.

- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از پایگاه خبری گسترش ( صمت ) :

هیات بلند پایه نمایشگاهی کشور روسیه باحضور در نمایشگاه بین‌المللی تهران، سعی در جلب نظر ایران برای رای مثبت برای برگزاری اکسپو 2025 را دارد که دکتر اسفهبدی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نیز پس از شنیدن شرایط و امکانات زیر بنایی در نظر گرفته شدن برای تحقق این امر از سوی دولت روسیه درخواست مقامات این کشور را مبنی بر حمایت از برپایی اکسپو ۲۰۲۵ در شهر یکتارینبورگ روسیه پذیرفت.

ایشان با اشاره به روابط صمیمانه ایران و روسیه اظهار داشت: میزبانی روسیه از مهمترین رویداد نمایشگاهی جهان، بی‌شک به متحول شدن اقتصاد منطقه کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی روسیه نیز تصریح کرد: به نظر می‌رسد در میان کشورهای نامزد شده، روسیه توانایی بیشتری در این رابطه دارد. ضمن اینکه با در نظر گرفتن ۵۵۵ هکتار فضای برگزاری در یکاترینبورگ، با عظیم‌ترین اکسپو تاریخ روبرو خواهیم بود.

وی همچنین اظهار داشت : حمایت ما از برپایی اکسپو در خاک همسایه بی‌شک اتفاق خواهد افتاد، اما در مقابل توقع داریم تسهیلات مفیدی از جمله ایجاد مسیرهای ویژه پروازی و صدور بدون دردسر روادید برای تجار دو کشور جهت توسعه تجارت میان ایران و روسیه جریان پیدا کند.

* لینکهای منبع خبر :

http://www.gostaresh.news/expo/27543

http://www.gostaresh.news/expo/27534


١٣:٥٩ - شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٢٣    /    تعداد نمایش : ١٧١١UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1397
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.