دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > حمایت از تشکیل شورای هماهنگی نمایشگاه ها


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان توسعه تجارت عنوان کرد:

حمایت از تشکیل شورای هماهنگی نمایشگاه ها

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین زاده صبح امروز در نشستی با محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: سیاست کاری شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران تعامل دو سویه با سازمان توسعه تجارت برای تعامل بیشتر و برطرف کردن نقاط ضعف حوزه نمایشگاهی است . ‌

وی تشکیل شورای هماهنگی با حضور معاونت بازرگانی‌‌‌ سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها و سازمان توسعه تجارت را یک ضرورت دانست و افزود: دوم تا پنجم اسفند ماه در حاشیه نمایشگاه صنعت نمایشگاه نخستین جلسه را برگزارمی کنیم، چرا که باید تقویم نمایشگاههای تخصصی در سراسر کشور هماهنگ بوده و از برگزاری نمایشگاههای موازی که چیزی جز هدر رفت زمان و هزینه ندارد بپرهیزیم .

حسین زاده اظهار داشت: بر اساس تقویم پیش بینی شده نمایشگاهی در سال 98 حداکثر ظرفیت برگزاری نمایشگاه داخلی و خارجی را در نظر گرفته ایم و برای ماه مبارک رمضان نیز امسال برای نخستین بار برنامه برگزاری نمایشگاههای متفاوتی را در دستور کار قرار داده ایم که قطعا مورد استقبال قرارمی گیرد .

سرپرست شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، برگزاری نمایشگاه های اختصاصی ایران در کشورهای همجوار و فعال کردن گمرک برای ترخیص دائم کالاهای نمایشگاهی را از دیگر برنامه های این شرکت عنوان کرد .

محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت نیز در این نشست به صراحت گفت که جایگاه شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و سازمان توسعه تجارت را یکسان می بینیم و معتقدیم با همراهی و همدلی کارها خوب پیش می رود چرا که بدین ترتیب برآیند بهره وری هم بالاتر رفته و هر دو سازمان با ظرفیت سازی، وجهه ایران در عرصه بین الملل را آنطور که باید نشان می دهند .

وی تغییر در رویه عملکرد برخی مجریان نمایشگاهی را یک ضرورت دانست و گفت: برگزاری مذاکرات تجاری، همایشها و رویدادی اقتصادی مستمر در طی سال باید جدی گرفته شود، مضاف بر آنکه تغییر در زمان بندی برگزاری نمایشگاهها و تقویم مصوب برخی سایت ها مشکل است که تشکیل شورای هماهنگی توسط مدیریت جدید شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌ المللی ج.ا.ایران در این راه بسیار مثبت بوده و از آن حمایت می کنیم .

مودودی بر این نکته هم تاکید کرد که هر دو سازمان بر برگزاری نمایشگاهها در سایت های رسمی کشور اتفاق نظر دارند .

وی کاهش فرآیند صدور مجوز نمایشگاهی و کاهش بروکراسی اداری را یکی دیگر از کارهای مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: با راه اندازی سامانه، صدور مجوز نمایشگاهی بسیار تسهیل شده و به 45 روز رسیده است و باید به سمت فرآیند الکترونیکی برویم .‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


١٣:٤٩ - دوشنبه ١ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٠٦    /    تعداد نمایش : ١٤٨٤UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.