سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > شهردار منطقه 3 تهران: مترو نمایشگاه درکمتر از دو سال به بهره برداری می رسد


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری شهرداری و شورای شهر تهران

شهردار منطقه 3 تهران: مترو نمایشگاه درکمتر از دو سال به بهره برداری می رسد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 تهران ظهر امروز طی بازدیدی از نمایشگاه بین المللی تهران با بهمن حسین زاده سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی هم دیدار و گفت وگو کرد .

حسین زاده در این بازدید به هدف گذاری شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران برای بازسازی و به روز کردن سالن های نمایشگاهی اشاره کرد و گفت :از آنجایی که سایت نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران موقعیت استراتژیکی داشته و سابقه پنجاه ساله در عرصه نمایشگاهی دارد به محلی برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی تبدیل شده که بازدیدکنندگان تخصصی خاص خود را دارد .

وی به پیگیری های انجام شده برای دسترسی آسان تر به نمایشگاه بین المللی اشاره کرد و افزود: اصلاح هندسی مبادی ورودی و خروجی به نمایشگاه و جانمایی برای ایستگاه مترو نمایشگاه انجام شده که در صورت مساعدت شورای شهر و شهرداری امیدواریم هر چه سریعتر ایستگاه مترو در نمایشگاه فعال شود .

حسین زاده ایجاد پارکینگ طبقاتی را یکی دیگر از کارهای در دست اجرا عنوان کرد .

در ادامه مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 تهران هم گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی با این حجم تعداد از نظر کمی و کیفی بیانگر آن است که نمایشگاه بین المللی محلی برای کمک به کسب و کار داخلی و خارجی است .

وی سالن های شرکت سهامی نمایشگاه ها را استاندارد ارزیابی کرد و گفت: این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه های اطراف دارای مجموعه ای منسجم و استاندارد است و اگر گره ترافیکی هم وجود داشته باشد با اتفاقات عمرانی که در حال انجام است برطرف می شود .

شهردار منطقه 3 تهران به افتتاح پل نلسون ماندلا در نزدیکی نمایشگاه بین المللی تهران اشاره ‌کرد و گفت: ‌پل ولنجک هم در حال احداث است و تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد .

وی ایجاد خط مترو در داخل نمایشگاه بین المللی را سبب کاهش بار ترافیکی دانست که آسایش تردد مردم را هم در پی دارد .

سلیمی تصریح کرد: در 20 آیتم ارزیابی که از مردم تهران انجام شده اغلب‌‌‌‌ به‌‌ آلودگی هوا و ترافیک اشاره کرده بودند که هر دو به هم وابسته اند، مهمترین عامل برطرف شدن این معضل توسعه حمل و نقل عمومی در رأس آن خطوط مترو است. در کنار آن ایجاد خط LRT و BRT است. همچنین تکمیل خط 10 مترو در این مسیر در شورای شهر در حال نهایی شدن است و امیدواریم در کمتر از دو سال آینده شاهد ترافیک روان در اتوبان چمران و مسیرهای منتهی به نمایشگاه بین المللی تهران باشیم .

وی در ادامه از دهمین نمایشگاه در و پنجره نیز بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: نمایشگاه های اینچنینی فرصت بسیار ارزشمندی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است که آخرین تجربه های خود را ارائه کنند .

شهردار منطقه 3 خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی برگزاری نمایشگاه های تخصصی می تواند برای بازار داخلی و خارجی ظرفیت سازی کنند و مصرف کننده هم می تواند قدرت انتخاب و خرید مناسب داشته باشد .

انتهای خبر/


١٦:٠٩ - شنبه ٦ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٥١٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٧٠BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.