دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > گسترش همکاریهای نمایشگاهی ایران و انجمن تجار و صنعتگران مستقل ترکیه


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار دکتر حسین زاده با فاتح چایماز تاکید شد

گسترش همکاریهای نمایشگاهی ایران و انجمن تجار و صنعتگران مستقل ترکیه

در دیداری که بین دکتر حسین زاده سرپرست شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و "فاتح چایماز" نماینده انجمن تجار و صنعتگران مستقل ترکیه (موسیاد) صورت گرفت گفتگوهای مقدماتی جهت امضاء تفاهم نامه مشترک انجام گرفت .

‌به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، دکتر حسین زاده سرپرست شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در این دیدار با اشاره به علایق و ریشه های تاریخی و فرهنگی مشترک با کشور ترکیه اعلام کرد که حضور "موسیاد" به عنوان یک شرکت خصوصی و مستقل ترکیه ای در امورنمایشگاهی می تواند یک اتفاق خوب در این زمینه تلقی ‌شود چرا که اعتقاد داریم دخالت دولتها باید در امورتجاری کمتر شده و به سمت اقتصاد آزاد پیش برویم و دولت تنها در بخش نظارتی بتواند بر عملکرد آنان کنترل داشته باشد .

وی با اشاره به بازدید اخیر خود از چندین شهرک‌ صنعتی مختلف در ترکیه و نیز وجود دو مرکز مهم نمایشگاهی در شهر استانبول (مرکز نمایشگاهی تویاپ و CNR) پتانسیل رشد و توسعه همکاریها با ترکیه را در سطحی خوب برشمرد و امضاء تفاهم نامه را قدمی مثبت در این راستا دانست .

ایشان با اعلام آمادگی جهت حمایت و پشتیبانی از برگزاری نمایشگاههای تخصصی ترکیه در کلیه شهرهای ایران اذعان داشت که ما به دنبال فراگیری و ورود تکنولوژیهای مدرن و به روز از کشور ترکیه به کشورمان هستیم و هیچگاه به دنبال واردات کالاهای آماده نیستیم چرا که این امر باعث وابستگی شده و به حمایت از کار و تولید ایرانی صدمه خواهد زد .

سرپرست شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران همچنین از حضور شرکتها و ارگانهای فعال در زمینه گردشگری در ترکیه در نمایشگاههای مربوط به این حوزه ‌استقبال نموده و آنرا گامی بلند در جهت تقریب هر چه بیشتر فرهنگهای دو ملت برشمرد .

حسین زاده با اشاره به این نکته که شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران آمادگی کامل برای حمایت از فعالیت "موسیاد" در ایران را دارد به فاتح چایماز پیشنهاد داد که از امکانات موجود در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران نظیر سالنهای همایش و... جهت بسط و گسترش تعاملات فی مابین استفاده نموده و در قالب تفاهم نامه مشترک بتوانند جهت ساخت مجتمع نمایشگاهی-تجاری و مراکز خرید، احداث پارکینگ طبقاتی و مجموعه هتل نمایشگاهی برای تسهیل در عبور و مرور و اسکان مشارکت کنندگان در نمایشگاههای مختلف با یکدیگر همکاری خوبی داشته باشندکه این سرمایه گذاری مشترک می تواند در قطعه زمین متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در منطقه ویژه اقتصادی در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) نیز قابل اجرا باشد .

فاتح چایماز نماینده انجمن تجار و صنعتگران مستقل ترکیه (موسیاد) نیز که سابقه چندین ساله زندگی در ایران را دارد در این جلسه اظهار داشت که در شرایط کنونی که کشور ایران دچار تحریم هایی ظالمانه شده است، کشور ترکیه به عنوان دوست و برادر همیشگی ایران در طول تاریخ خواهان آن است که دولت و ملت ایران را حمایت نموده و فعالیتهای خود را در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی و... جهت رفع و یا کاهش اثرات تحریم ها گسترش دهد .

در این راستا ایشان خواستار امضاء تفاهم نامه ای جهت بسط و گسترش تعاملات نمایشگاهی-تجاری دوطرفه و تسهیل در برگزاری نمایشگاههای تخصصی ترکیه در ایران و همچنین حضور قدرتمندتر تجار، بازرگانان و صنعتگران ایرانی در نمایشگاههای اختصاصی ایران در ترکیه شدند .

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که بعلت حضور پررنگ ترکیه در اقتصاد آزاد بین المللی نظیر سازمان تجارت جهانی (WTO) و دیگر مجامع مهم اقتصادی جهان، این کشور می تواند راهکارهای مناسبی را جهت گذر از شرایط کنونی به جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد نماید .

در پایان دکتر حسین زاده از فاتح چایماز دعوت نمود تا با حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته که از 23 تا 26 بهمن ماه و همچنین سومین نمایشگاه تخصصی صنعت نمایشگاهی که از 2 لغایت 5 اسفندماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران برگزار می شود از این نمایشگاهها بازدید نمایند .


١٧:٠٧ - دوشنبه ٨ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٥١٦    /    تعداد نمایش : ١٦٨٨UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.