سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی فرصت مناسبی برای معرفی محصولات ایرانی و صادرات آنهاست


  چاپ        ارسال به دوست

قنبری در حاشیه نمایشگاه لوستر اعلام کرد

بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی فرصت مناسبی برای معرفی محصولات ایرانی و صادرات آنهاست

محمد جواد قنبری معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران در حاشیه افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی گفت: ۱۷۰ شرکت داخلی در این نمایشگاه حضور دارند که این فرصت مناسبی برای معرفی محصولات ایرانی و صادرات آنها به ویژه برای کشورهای همسایه ایجاد کرده است .

 وی با اشاره به صادرات ایران به دیگر کشورها گفت: درصورتی که بتوانیم در بخش‌های مواد اولیه تزیینی، مانند کریستال در کشور خودمان تولید داشته باشیم، می توانیم سودآوری و صادرات بهتری از این صنعت به دست آوریم .

وی یاد آور شد که دولت به دنبال آن است که از شرکت های داخلی حمایت بیشتری کند به همین منظور است که هزینه حضور در نمایشگاه برای تولیدکنندگان داخلی بسیار کمتر از همتایان خارجی خود است .

 قنبری ادامه داد: در بخش صادرات نیز باید به صورت هدفمند ورود کنیم تا ارزش کالاهای صادرات ایران در سطح بالایی باقی بماند .

وی در ارتباط با برگزاری نمایشگاه های ایرانی در سایر کشورها گفت: بر اساس عقد تفاهم نامه هایی که صورت گرفته اولویت توسعه ما برای حضور نمایشگاهی کشورهای همسایه است .

محمدرضا قره یاضی مدیر عامل تعاونی تولیدکنندگان لوستر و چراغهای تزئینی نیز امروز در نمایشگاه لوستر تهران با اشاره به ارزآوری بالای این صنعت اظهار کرد :این صنعت سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار صادرات دارد که اگر هزینه‌های تولید آن کم شود در این شرایط دلاری می توانیم صادرات بسیار بیشتری داشته باشیم .

مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان لوستر و چراغهای تزئینی ادامه داد: در حال حاضر ۳۸ درصد هزینه‌های جانبی داریم به طوری که مالیات بر ارزش افزوده را دوبار پرداخت می‌کنیم تا بتوانیم کالایی را در بازار عرضه یا آن را صادرات کنیم .

وی تصریح کرد: اگر مشکلات این صنعت رفع و به ما کمک شود حرف های زیادی برای گفتن داریم زیرا ما جز پنج کشور اول تولید کننده این محصول در دنیا هستیم .

وی گفت: صادرات لوستر تولیدی کشورمان به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عربستان، اتحادیه اروپا، عراق و کشورهای شرق آسیا صادر می شود و بازار مناسبی برای آن وجود دارد .

قره یاضی اظهار داشت: سه هزار تولید کننده این محصول در کشور وجود دارند که منجر به اشتغال زایی برای ۳۰ هزار نفر شده اند و هر چقدر دولت کمک های خود را بیشتر کند می توانیم تولید و اشتغال زایی بیشتری داشته باشیم .

شایان ذکر است :

بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی ‌در فضای نمایشگاهی به وسعت بیش از 12,600 مترمربع در سالنهای 5-6-7-27-25D-25C-25B-25A از امروز تا روز دوشنبه 24 دیماه 1397 در حال برگزاری می باشد .

انتهای خبر/


١٢:٥٤ - جمعه ٢١ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٩٥    /    تعداد نمایش : ١٧٦٨UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.