سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > از افزایش روابط تجاری تهران و رم استقبال می کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

حسین زاده در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا:

از افزایش روابط تجاری تهران و رم استقبال می کنیم

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران از برگزاری نمایشگاه گردشگری ایران و ایتالیا در تهران استقبال کرد و گفت: شرکت سهامی نمایشگاه­های ایران و اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا می­توانند همکاری تنگاتنگی در برگزاری رویدادهای تجار دو کشور که با هدف ارتقای مناسبات اقتصادی تهران و رم برگزار می شود، داشته باشند .

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران بهمن حسین زاده در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا، ‌با بیان اینکه نخستین گام برای افزایش صادرات یک کشور، شناسایی درست بازارها و برگزاری اصولی رویدادهای نمایشگاهی آن است، اظهار کرد: این دیدار فرصت مناسبی است تا با طرح موضوع لزوم ارتقای روابط تجاری تهران و رم از مشورت ها و دیدگاه­های کارشناسی متخصصان اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا استفاده کنیم .

وی افزود: با این روند ما می توانیم بازار مناسبی برای فروش کالاهای­مان در ایتالیا به دست آوریم و طرحی نو در بازار ایتالیا براندازیم .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران همچنین با تقدیر از فعالیت های اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا و نقش برجسته این اتاق در افزایش مراودات سیاسی و تجاری دو کشور گفت: در حال حاضر کشور ایتالیا دروازه ورودی ما به بازار کشورهای اروپایی است؛ این کشور همچنین در مناسبات سیاسی ما با اعضای قاره سبز نیز نقش بی­ بدیل و چشمگیری را ایفا می کند .

وی با دعوت از سفیر کشور ایتالیا در تهران برای حضور در رویدادهای نمایشگاهی که در کشورمان برگزار می شود، افزود: این آمادگی در شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران وجود دارد که در تمامی فعالیت های تجاری شرکت سهامی نمایشگاه­ها میزبان تجاری از کشور ایتالیا باشد. علاوه بر این ما آماده برگزاری نمایشگاه تخصصی ایتالیا در ایران نیز هستیم .

به گفته حسین زاده میزان مناسبات تجاری ایران و ایتالیا نشان دهنده جایگاه ویژه رم در تهران است و در این میان اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا نقش بی بدیلی در ایجاد و تداوم مناسبات دو کور در تمامی زمینه­ ها داشته است .

وی یا عنوان این مطلب که امیدواریم سایر اتاق­های بازرگانی با الگوبرداری از اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا به افزایش روابط تهران با سایر کشورهای جهان کمک کنند، ادامه داد: برای افزایش روابط تجاری ایران و ایتالیا نیز ما حاضر به تهاتر فضای نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ایران با فضاهای نمایشگاهی آن کشور هستیم .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران همچنین با اشاره به حضور ایران در اکسپو 2020 کشور امارات گفت: بنده نماینده ایران در اکسپو 2020 خواهم بود و از همین فرصت برای حضور اعضای اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در این رویداد جهانی دعوت به عمل می آورم .

حسین زاده با اشاره به طراحی غرفه ایران در اکسپو 2020 که براساس فناوری های جدید صورت پذیرفته است، گفت: برآن هستیم تا از فناوری های نوین در این نمایشگاه استفاده کنیم و اگر روزی به واسطه قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، ما میزبان تجار و بازرگانانی از سرتاسر کشورهای جهان بودیم، می خواهیم امروز با برجسته کردن عبور فیبرنوری جهانی از مسیر ایران نشان دهیم که ما با تغییرات و پیشرفت های صورت گرفته در دنیای نوین عجین و درهم آمیخته هستیم .

لازم به ذکر است که در انتهای این دیدار پروتکل افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا نیز به امضای بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ایران و احمد پورفلاح رئیس اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا رسید .

انتهای خبر/


١٣:٣٤ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٥١    /    تعداد نمایش : ٢٣٢٥BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.