سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > نمایشگاه صنعت ساختمانی را با اهداف صرف صادراتی برگزار کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

پیشنهاد حسین زاده به اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور:

نمایشگاه صنعت ساختمانی را با اهداف صرف صادراتی برگزار کنیم

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور پیشنهاد کرد تا علاوه بر نمایشگاه سالیانه صنعت ساختمان، متولی برگزاری نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی دیگری با اهداف صرف صادراتی باشند .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران بهمن حسین زاده در ملاقات با ارکان دبیرخانه دایمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین الملل سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعضای هییت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با عنوان این مطلب که سالیانه بیش از 500 تا 600 رویداد نمایشگاهی در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، گفت: البته برگزاری این نمایشگاه ها زمانی مفید و میسر است که ما را در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده مان یاری برساند .

وی ادامه داد: از جمله اهداف ما از برپایی نمایشگاههای داخلی نمایش توانمندیهای تجار کشورمان در حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی است. ما در رابطه با حضور در رویدادهای نمایشگاهی خارجی نیز به دنبال ارزیابی بازارهای کشورهای هدف برای صادرات کالاها و خدماتمان هستیم .

حسین زاده با اشاره به امضای پروتکل های خاص میان شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مختلف برای حضور در رویدادهای نمایشگاهی این کشورها اظهار کرد: تهاتر فضای نمایشگاهی یکی از مواردی است که ما در این پروتکل ها به آنها می پردازیم و این آمادگی را داریم که در ازای برخورداری از فضای نمایشگاهی مناسب در کشورهای دیگر، فضایی را به تجار و بازرگانان این کشورها در زمان برگزاری رویدادهای نمایشگاهی ایران اختصاص دهیم

وی با بیان اینکه موارد گفته شده نکات مهمی است که تمامی شرکتهای ایرانی از جمله اشخاص فعال در حوزه راه و ساختمان باید به آنها توجه داشته باشند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه سازمان نظام مهندسی به عنوان یکی از متولیان حوزه مهندسی ساختمان کشور از سیستم آموزشی مناسبی برخوردار است و قطعا اعضای آن نیز واقف به موارد و موضوعات فوق هستند .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران در ادامه به سازمان نظام مهندسی پیشنهاد کرد تا تلاش کنند نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی دیگری را با اهداف صرف صادراتی برگزار کنند .

وی افزود: ما می توانیم همزمان با برگزاری این نمایشگاه، میزبان هیات های تجاری کشورهای مختلف در فضای نمایشگاهی هم باشیم .

حسین زاده گفت که می توانند در زمان برگزاری نمایشگاه های مهندسی ساختمان از فضای نمایشگاه ها برای برگزاری کنفرانس ها و یا برنامه های آموزشی خود هم استفاده کنند .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران همچنین با اشاره به حضور پر قدرت ایران در نمایشگاههای کشور عراق اظهار کرد: ما با برخی از کشورها پرووتکلی را برای ارائه خدمات نمایشگاهی مناسب و در قالب فضای تهاتری به امضا رسانده ایم و عراق یکی از این کشورها است که در صورت خواست سازمان نظام مهندسی می توانیم فضای موردنیاز را در اختیار مهندسان و شرکتهای ساختمانی ایرانی نیز قرار دهیم .

وی ادامه داد: ما سعی می کنیم در رویدادهای نمایشگاهی خارج از کشور، شرکتهای ساختمانی را هم مدنظر قرار داده و سوبسیدهای موردنیاز را در اختیارشان قرار دهیم .

براساس این گزارش، در این دیدار ارکان دبیرخانه دایمی توسعه صادرات فنی مهندسی و روابط بین الملل سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعضای هییت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند .دکتر فرهام مقدم راد رییس دبیر خانه طی سخنانی ضمن ارایه گزارشی اقدامات بعمل آمده توسط دبیرخانه دایمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین الملل سازمان نظام مهندسی ساختمان را تشریح  و با توجه به افزایش فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی و محدودیت های ساخت و ساز داخل کشور بر لزوم برنامه ریزی جهت پرورش مهندسان بین المللی و توانمندسازی ایشان جهت ورود به بازارهای بین المللی تاکید نمودند. بهنام عابدی، مدیراجرایی دبیرخانه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه ما در نیمه نخست سال 97 بالغ بر 500 میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی داشته ایم، افزود: متاسفانه ما در این سال نتوانستیم به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کنیم. این در حالی است که در سال 90 این میزان بالغ بر 5 میلیارد دلار بود .

وی ادامه داد :پتانسیل بسیار خوبی در ایران وجود دارد که صادرات سالیانه خدمات فنی و مهندسی خود را تا 20 میلیارد دلار ارتقا دهد؛ اگر ما بتوانیم توجه ویژهای به شرکتهای کوچک و متوسط داشته باشیم، می توانیم در این حوزه قدم های مناسبی برداریم .

مدیر اجرایی دبیرخانه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به نهادسازی این سازمان برای حضور در کشورهای مختلف جهان گفت: ما در سازمان نظام مهندسی نهادسازی مناسبی برای تحقق اهداف خود داشته ایم و با مهندسان کشورهای عراق، عمان، مالزی و تعداد دیگری از کشورهای جهان نیز جلساتی را برگزار کرده ایم؛ بر آن هستیم با امضای مواقفتنامه هایی نسبت به بین المللی کردن پروانه های مهندسین اقدام نماییم. که در این خصوص پیشرفتهایی در کشورهای حوزه آسه ـن داشته ایم .

وی با بیان اینکه یکی از تاکتیکهای ما برای حضور در کشورهای مختلف، شرکت در رویدادهای نمایشگاهی آنها است، متذکر شد: کشورهای مختلف با بازدید از این نمایشگاهها با پتانسیلهای مهندسان ایرانی هم آشنا می شوند .

گفتنی است در ملاقات مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، آقایان فرهاد مقدم راد رییس دبیرخانه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان، حمزه شکیب و بیژن خطیبی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، بهنام عابدی مدیر اجرایی و علی شمس علیزاده دبیر پشتیبانی و هماهنگی دبیرخانه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان، و کریمی از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان حضور داشتند .

انتهای خبر/


١٥:٤٧ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٦٦BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.