سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > تشکیل ستاد اکسپو ۲۰۲۰ توسط هیئت وزیران / پیش بینی استقبال کشور‌های همسایه از مصوبه دولت مبنی بر سرمایه گذاری در ایران


  چاپ        ارسال به دوست

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه خبر داد:

تشکیل ستاد اکسپو ۲۰۲۰ توسط هیئت وزیران / پیش بینی استقبال کشور‌های همسایه از مصوبه دولت مبنی بر سرمایه گذاری در ایران

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه: ستاد اکسپو برای حضور پر رنگ ایران به منظور نمایش دستاورد‌های مختلف کشور فعال است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با بیان اینکه تاکنون ۷ جلسه در راستای ستاد هماهنگی اقتصادی در وزارت امور خارجه تشکیل شده است، گفت: موضوع حضور ایران در اکسپو ۲۰۲۰ امارات مهمترین محور جلسه این ستاد بود .

وی افزود: معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه در راستای تسهیل و کمک به روند و مشارکت فعال ایران در خارج از کشور حرکت می‌کند و به ویژه در برگزاری نمایشگاه‌هایی که اکسپو به عنوان سومین رویداد بزرگ جهانی برگزار می‌کند، تمام تلاش خود را برای بهتر برگزاری و حضور ایران بسیج خواهد کرد .

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه اکسپو به عنوان یک رویداد بزرگ جهانی هر ۵ سال یک بار به میزبانی یک کشور برگزار می‌شود، گفت: در دوره قبل، ایران در اکسپوی میلان درخشش پررنگی داشت و امیدواریم در اکسپوی ۲۰۲۰ امارات با توجه به پیشرفت‌های ایران در بخش دانش بنیان بتوانیم از این فرصت برای نمایش دستاورد‌های مختلف کشورمان استفاده کنیم .

انصاری افزود: در جلسه امروز مدیرعامل نمایشگاه‌های بین المللی کشور نیز گزارشی از همکاری و فعالیت سایر دستگاه‌ها نیز ارائه کرد که خوشبختانه دستگاه‌های اجرایی برای حضور ایران همکاری خوبی داشته اند، اما همچنان در ستاد هماهنگی اقتصادی وزارت امور خارجه با توجه به اینکه ۴۰۰ روز دیگر تا برگزاری این اکسپو باقی است، همکاری‌های لازم را خواهیم داشت .

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به ابلاغ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور مبنی بر سرمایه گذاری خارجی در ایران گفت: پیش بینی می‌شود با ابلاغ این مصوبه کشور‌های همسایه از سایر کشور‌ها برای سرمایه گذاری در ایران سبقت بگیرند .

انصاری با اشاره به ابلاغ دستور هیئت دولت مبنی براینکه هر سرمایه گذار خارجی در برابر ۲۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری اقامت ۵ ساله در ایران خواهد گرفت، افزود: این دستور را دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده است .

وی گفت: ستاد اقتصادی وزارت امور خارجه در کنار فعال بودن بخش کنسولی برای بیان و معرفی و اطلاع رسانی و تبلیغات این مصوبه فعال‌تر خواهد بود .

انصاری افزود: وزارت امور خارجه از طریق سفارتخانه‌ها این موضوع را به تجار و سرمایه گذارانی که همزمان درخواست اقامت برای اجرای طرح‌های مختلف در ایران را دارند اعلام خواهد کرد، ضمن آنکه بخش کنسولی و اقتصادی در این زمینه فعال است .

وی با ابراز امیدواری از سرمایه گذاری کشور‌های دیگر در ایران گفت: پیش بینی می‌شود کشور‌های همسایه که از نظر فرهنگی با ایران قرابت بیشتری دارند در زمینه سرمایه گذاری پیشتاز خواهند بود و بخش خصوصی دیگر کشور‌ها نیز از این مصوبه استقبال می‌کنند .

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در پایان ابراز امیدواری کرد، ایران در کنار سایر کشور‌های دیگر حضور پررنگی در اکسپو ۲۰۲۰ امارات که از اهمیت بالایی برخوردار است داشته باشد .

انتهای خبر/


٠٩:٠٧ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٤٥    /    تعداد نمایش : ١٧٠١BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.