سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > توجه به امر ورزش با رعایت استانداردها در تجهیزات و وسایل ورزشی


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار از هجدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش تاکید شد

توجه به امر ورزش با رعایت استانداردها در تجهیزات و وسایل ورزشی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی بیان داشت :در کشور نزدیک به 26 هزار باشگاه ورزشی ثبت شده داریم و حدود 3 میلیون نفر در این باشگاه ها فعالیت ورزشی انجام می دهند و با توجه به بازار مصرف و تقاضای عمده لوازم ورزشی که معمولاً خارجی بوده و ارز قابل توجهی را از کشور خارج می میکند لذا وزارت ورزش در این 1 الی 2 سال گذشته با توجه به تاکید جدی مقام معظم رهبری به استفاده از تولیدات داخلی به سمتی سیاست گذاری نموده که توجه جدی به تولیدات داخلی نموده است. جلساتی با معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری در خصوص استفاده از فناوری نانو در تولیدات ورزشی داشتیم که بحمدالله جنس های تولیدی در داخل کشور روز به روز دارای شرایط استاندارد شده و این امکان در کشور وجود دارد تا 80 درصد از مایحتاج داخلی را در داخل تولید نماییم

وی همچنین اظهار داشت: سالانه چندین هزار میلیارد تومان مصرف محصولات ورزشی داریم و اگر کیفیت محصولات هر چقدر بهتر شود امکان استفاده از آن حتی در مسابقات رسمی هم فراهم می گردد. فرآیندی وجور دارد که اگر تولید کننده داخلی آنها را طی نماید می تواند مجوزهای لازمه را از فدراسیون جهانی مربوطه اخذ نماید .

همچنین در ادامه حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت - معدن و تجارت در امور بازرگانی نیز اظهار داشت: این نمایشگاه موقعیت خوبی است برای اینکه بتوانیم توانمندی ساخت داخل را معرفی کنیم. حضور بیش از 40 شرکت استارتاپ در این دوره از نمایشگاه از نکات بسیار مثبتی میباشد که می تواند به روند تولید داخلی کمک نمایند. برخی از تولیدات داخلی به دلیل کیفیت بسیار خوب به مرحله صادرات رسیده و به 7 کشور دنیا صادر می شوند. توسعه ی ورزش در گرو توسعه اماکن ورزشی و لوازم ورزشی مناسب می باشد که این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای نشان دادن توانایی ها در این عرصه محسوب میشود .

انتهای خبر/


١٤:٥٣ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٤٩    /    تعداد نمایش : ١٨٦٠BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.