سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بازدید رئیس کمیته ملی المپیک از هجدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس کمیته ملی المپیک از هجدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی اظهار داشت: با شرایط خاصی که داریم باید از تولید داخل حمایت کنیم و بتوانیم نیازهای جامعه ورزش را از کالاهای داخلی تامین نماییم .

ایشان همچنین اظهار داشت: به نظر من در حال حاضر بهترین شرایط برای تولیدکنندگان داخلی و بهتربن بازار برای آنان در سراسر کشور محیا شده است و وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و مجموعه دولت نیز تا برای تقویت این بخشهای های خصوصی آماده حمایت است. چرا که حجم واردات بی رویه کالاهای ورزشی خصوصاً کالاهای بی کیفیت در گذشته و با ارزهای بسیار ارزان بازار این حوزه را اشباع و خراب کرده است. امروز شرایط کاملاً تغییر کرده و ما باید این تهدید را تبدیل به فرصت کنیم و بتوانیم نیازهای جامعه ورزش را درسراسر کشور از تولید داخل تامین نماییم .

رئیس کمیته ملی المپیک بیان نمود: استارتاپهای ورزشی نسل آینده تولید این سرزمین در این بخش هستند و بازار آینده ایران دراختیار استارتاپها خواهد بود که در حال حاضر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با تمام توان سالی چند هزار میلیارد تومان به این بخش کمک می کند .

صالحی امیری همچنین گفت: با خلاقیت و کارهایی که استارتاپها در این نمایشگاه عرضه کردند آینده بسیار جذابی را می توانند حتی در فضاهای صادراتی در این بخش داشته باشند و با روندی که آغاز شده است هم داخل را اشباع خواهیم کرد و هم در آینده فضای بازار منطقه را تا حدودی تحت تاثیر صادرات خودش قرار خواهیم داد. البته در استفاده از کالاهای ورزشی حتما باید استانداردهای جهانی را مد نظر داشته باشیم .

وی این نکته را نیز خاطر نشان کرد که: وزارت ورزش و مجموعه  دولت ضمن حمایت از تولیدکنندگان داخلی، بایستی تلاش کنند تا آنها را به مصرف کننده متصل نمایند. باید باشگاه ها، تیم ها و فدراسیون های ورزشی را به تولیدکنندگان داخلی متصل کرد و بستری فراهم کنیم که آنان در نمایشگاه های خارج از کشور نیز حضور داشته باشند. فضای امروزی که بنده در نمایشگاه دیدم نشان دهنده حرکتی رو به جلو  بوده و نوید دهنده آینده خوبی است. انشالله طی یکسال آینده نیز شاهد رویدادهای بسیار خوبی در حوزه ورزش در منطقه خواهیم بود .

انتهای خبر/


١٢:٣١ - چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٥٢    /    تعداد نمایش : ١٧١٤BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.