جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨
بسته بندي
تاریخ ثبت : 1393/09/18
طبقه بندي :
,,

" بسته بندي "

از آنجائيكه بسته بندي از ابزارهاي مهم در بعد ملي و بين المللي است لذا نقش كليدي خود را دارد . افزايش ، كاهش موجودي انباربه حداكثر رساندن سود بنگاههاي توليدي نشان داده است . بنگاههاي اقتصادي براي تقويت قدرت رقابت خود در بازارهاي داخلي و خارجي ، سالهاست كه به موضوع بسته بندي توجه دارند و از طراحي ، گرافيك ، رنگها و به كاربردن بسته بندي مناسب براي افزايش سهم بازار خود در مقايسه با رقبا بهره مي گيرند.

يك بسته بندي مناسب قادر است به عنوان يك فروشنده خاموش نقش خود را ايفاء كند با توجه به آنكه بسته بندي فقط در قلمرو توليد قرارندارند . بلكه در حيطه امور بازاريابي نيز قرار ميگيرد تصميم گيري در مورد نحوه انجام آن وظيفه مشترك مديران توليد و بازارها مي باشد.

وظيفه بسته بندي از نظر ايجاد رابطه با مشتري القاء نياز و ترغيب مشتري به خريد در زمره وظايف مديران بازاريابي است و تصميم مشترك آنها با مديران توليد مي تواند در اتخاذ روش مناسب و جذاب بسته بندي و بازاريابي موثر واقع شود تحقيقات و پژوهشهاي شركتها بزرگ در زمينه بازاريابي و راههاي پيشبرد فروش نشان مي دهد كه بسته بندي بيشترين اثر را در جذب مشتري و روش فروش در بازارهاي داخلي و خارجي دارد.

بسته بندي خوب براي يك كالاي جديد ، مستلزم تصميم گير ي در موارد زيادي است. اولين كار در جهت انجام اين مهم ، ايجاد يك تصور از بسته بندي است . منظور از تصور بسته بندي اين است كه ببينيم بسته بندي چگونه بايد باشد يا براي كالا چه كاري را انجام دهد ؟ تصميم درباره ساير عناصر بسته بندي ، نظير اندازه ، شكل ، مواد اوليه در آن ، رنگ و محل تجاري ،دومين كاري است كه بايد انجام شود. اين عناصر ،براي حمايت از جايگاه و خط مشي بازاريابي كالا بايد با يكديگر به نحو مناسبي تلفيق شوند . بسته بندي همچنين بايد با تبليغات ،قيمت و توزيع كالا نيز سازگاري كامل داشته باشد.

دریافت فایل

تعداد نمایش : 2603
UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.