چهارشنبه ٠١ شهريور ١٣٩٦
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > استقبال شركت هاي ايراني از نمایشگاه مواد غذایی ایران در دوحه


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه مواد غذایی قطر

استقبال شركت هاي ايراني از نمایشگاه مواد غذایی ایران در دوحه

به گزارش اخبار نمایشگاه نشست بین صاحبان صنایع غذایی ایران و مسؤولان ايراني و قطري دست اندركار برگزاري نمایشگاه مواد غذایی ایران در دوحه امروز ١٥ مردادماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
نخستین نمایشگاه اختصاصی مواد غذایی جمهوری اسلامی ایران در دوحه از ۱۹ تا ۲۲ شهریور ماه برگزار خواهد شد. به همین منظور امروز نشستی بین صاحبان صنایع و تجار مواد غذایی با مسئولان برگزاري این نمايشگاه برگزار شد. در این نشست که با حضور نزدیک به دویست نفر از مديران و نمایندگان شرکت های تولید کننده مواد غذایی برگزار شد، دكتر حسين اسفهبدي رئيس هيأت مديره و مديرعامل شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي ، عباس قبادي معاون امور نمايشگاهي شركت نمايشگاههاي بين المللي ،محمدعلی سبحانی سفیر ایران در قطر، مجتبی خسروتاج رئيس سازمان توسعه تجارت، محمدرضا مودودی معاون سازمان توسعه تجارت، محمد بازاری مدیر کل دفتر توسعه صادرات کالا و باقری رایزن بازرگانی ایران در قطر نیز حضور داشتند.
  این گزارش حاکی است: در ابتدای این جلسه محمدرضا مودودی با اعلام اینکه کشور قطر علی رغم جمعیت اندک دارای بازار ۲۵ میلیارد دلاری واردات است که بیش از یک میلیارد دلار آن سهم محصولات کشاورزی و مواد غذایی است گفت : تاکنون صادرات مواد غذایی از ایران به قطر بسیار اندک و در بهترین حالت کمتر از دویست میلیون دلار بوده است.
به گزارش خبر نگار اقتصاد و نمایشگاه در این جلسه سفیر ایران در قطر با توضیح اینکه به خاطر شرایط جدید و تحریم های کشور قطر، بازار این کشور برای خرید محصولات ایرانی به شدت گسترش یافته گفت: دولت قطر تصمیم دارد بازارهای جدیدی برای کشورش ایجاد کند و این فرصتی بزرگ برای تولیدکنندگان ایرانی است که بتوانند کالاهای خود را در این بازار نوظهور به فروش برسانند.
سبحانی با اشاره به اینکه ایران به خاطر فاصله کمی که با قطر دارد می تواند در کمتر از ۲۴ ساعت محصولات را به قطر برساند و نسبت به کشورهای رقیب مانند ترکیه از موقعیت بهتری برخوردار است، به تعدادی از تمهیدات اندیشیده شده برای ساده تر کردن تجارت برای تجار ایرانی از جمله کوتاه شدن روند صدور ویزا و معرفی تجار قطری به تولیدکنندگان ایرانی اشاره کرد.
در ادامه جلسه رئيس سازمان توسعه تجارت از هماهنگی یک بانک ایرانی و یک بانک قطری برای تسهیل امور مالی بین این دو کشور خبر داد. به گفته مجتبی خسروتاج، بانک الخلیجی و بانک صادرات دو بانکی هستند که مذاکراتی برای همکاری با یکدیگر آغاز کرده اند و به زودی هیچ مشکل مالی برای تجارت بین این دو کشور وجود نخواهد داشت.
در این جلسه همچنین فرم های لازم برای شرکت در نمایشگاه محصولات غذایی در دوحه در اختیار تولید کنندگان قرار گرفت تا بتوانند در پایان همان جلسه ثبت نام خود را کامل کنند كه استقبال مشاركت كنندگان براي حضور در اين نمايشگاه را در پي داشت . در انتهای این جلسه تولیدکنندگان مواد غذایی مشکلات پیش روی خود برای ارسال مواد غذایی را با مسئولان درمیان گذاشتند و مسئولان راهکارهای خود را برای حل این مشکلات ارائه کردند.


١٠:٢٩ - دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١١٤٠    /    تعداد نمایش : ٤٦٤UFI Member
BIE Member
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1396
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت نمایشگاههای بین المللی ايران می باشد.