دوشنبه ٠٨ خرداد ١٤٠٢
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اهدای گواهی ثبت در خاطرات جمعی یونسکو به شرکت نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران


  چاپ        ارسال به دوست

در مراسم روز جهانی نمایشگاه ها رخ داد؛

اهدای گواهی ثبت در خاطرات جمعی یونسکو به شرکت نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران

به مناسبت روز جهانی نمایشگاهها گواهی قدمت و ثبت در خاطرات جمعی از طرف یونسکو به شرکت بین المللی نمایشگاههای ایران اهدا شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی ، این مراسم با شعار نمایشگاه ها، بی بدیل و غیر قابل جایگزین با حضور روسای اتاق بازرگانی و چهره ها و فعالان صنعت نمایشگاهی در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد. 
هومن رازدار مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین‌المللی ایران در سخنانی در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه افق ۱۴۱۰ این شرکت مرکزیت اکوسیستمی برای تمامی نمایشگاه ها و گفت و گوهای اقتصادی با هدف اتصال اقتصاد ملی به جهانی است گفت:برای دستیابی به این اهداف، اتفاقاتی چون حضور در دنیای مجازی در افق و برنامه های این شرکت تا سال ۱۴۱۰ قرار دارد.
دکتر سیفی نماینده انجمن نمایشگاههای بین المللی ایران هم در این مراسم با اعلام اهمیت والای این صنعت در عرضه محصولات و بهبود عملکرد و اقتصاد صنایع دیگر گفت: نمایشگاه ها سریعترین مسیر برای بازسازی اقتصاد ها هستند.
وی‌ در ادامه گفت: بخش های تاثیر پذیر از محل برگزاری نمایشگاه هتل ها،رستوران ها، تامین کنندگان خدمات و سایر بخش ها هستند که می توانند با برگزاری چنین نمایشگاه هایی اقتصاد و چرخه مالی خود را بهبود ببخشند.
دکتر مرتجی رئیس هیئت مدیره انجمن برگزارکنندگان نمایشگاه های خارجی هم در این مراسم نمایشگاه های خارج از کشور را زمینه ساز صادرات دانست که تنها راه نجات صنعت کشور است و همچنین توفیق در صادرات را نیاز مند مدیری توانمنددانست که نمایشگاه ها می توانند این نقش را. ایفا کنند.
مهندس پیمان پاک معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران هم در این مراسم در سخنانی گفت: در دولت سیزدهم نقشه راه مناسبی برای توسعه بازار و صادرات تدوین شده است که یکی از ابزارهای آن صنعت نمایشگاهی است.
وی تلاش سازمان توسعه تجارت را رهبری صادرات دانست و در راستای آن مجریان نمایشگاه ها را موظف به طراحی راهی برای تعامل با عاملان صادرات در راستای افزایش صادرات دانست. 
پیمان پاک با بیان نیاز بازار ها به ورود به حوزه متاورس و رمز ارز ها افزود: ورود نمایشگاه ها به متاورس هم از راهکارهایی است که در آینده باید صنعت نمایشگاهی کشور به این حوزه ورود کند و عدم ورود به آن مشکلات زیاد دیگری در چند سال آینده ایجاد می کند و مجددا دولت را وادار به حمایت از این صنعت می کند.
دکتر سید احمد محیط طباطبایی هم در این مراسم سخنرانی کرد و نمایشگاه ها را زیرساختی برای توسعه در کشور دانست.‌ وی همچنین اعلام کرد نمایشگاه محلی برای خرید و فروش نیست و با بازار و حراج به صورت کامل تفاوت دارد. طباطبایی در ادامه به بررسی تاریخچه ای کوتاه از نمایشگاه ها در کشور پرداخت.
وی همچنین فرهنگ ایرانی را جدا از خام فروشی دانست و اعلام کرد که همواره ایرانیان در حال فروش فرآورده های خود از محصولات خام بودند‌. وی دلیل برگزیده شدن نمایشگاه های کشور در سطوح بین المللی را عرضه فرهنگ ایران در آن نمایشگاه ها دانست. 
وی در ادامه گفت :فرهنگ قبل از قرن ۱۸ ام زیربنای جهان بوده و بازیابی چنین زیربنایی نیاز به نمایشگاه و گفت و گو دارد.
هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس هم در این مراسم گفت: نمایشگاه هابدون جایگزین هستند و بهترین راه برای عرضه محصولات داخلی کشور ها در بازار جهانی هستند. وی در ادامه از دولت خواست که در راستای حمایت از جوانان توانمند کشور به صنعت نمایشگاهی کشور توجه بیشتری کند و همچنین اعلام کرد براساس اصل ۴۴ و خصوصی سازی بخش های مختلف نیاز است صنعت نمایشگاهی هم خصوصی سازی شود.
دکتر جعفری زاده رییس انجمن صنفی غرفه سازان تهران هم از دیگر سخنرانان مجلس بود و شعار امسال را بیانگر ارزش و اهمیت این روز و این صنعت دانست و گذار جهان از پاندمی کرونا را موجب افزایش دوباره نقش نمایشگاه ها دانست که در دوران این پاندمی لطمات زیادی خورد.
وی همچنین با بیان اینکه نمایشگاه ها در دوران پاندمی از حمایت کافی برخوردار نبود ادامه داد: همین نمایشگاه ها موجب شدند که کمبود ماسک و شوینده در برهه ای از زمان بر طرف شوند.
دکتر مدرس هم مبتکر ثبت چنین روزی در تقویم جهانی ازدیگر سخنرانان این مراسم بود. 
در انتها گواهی قدمت و ثبت در خاطرات جمعی از طرف یونسکو، به هومن رازدار مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران تقدیم شد.١٥:١٣ - شنبه ٢١ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٠١٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٣١BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.