يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار > اخبار مدیران 
اخبار > رشد ۳۵ درصدی درآمد ریالی نمایشگاه ها در سال ۹۸


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام کرد:

رشد ۳۵ درصدی درآمد ریالی نمایشگاه ها در سال ۹۸

حسین زاده از رشد ۳۵ درصدی درآمد ریالی نمایشگاه ها در ۹ ماهه ۹۸ نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، امروز جلسه هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران به ریاست بهمن حسین زاده به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و با حضور معاونین و مدیران ارشد برگزار شد.

حسین زاده در این جلسه از افزایش ۳۵ درصدی درآمد ریالی نمایشگاهی در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی با اشاره به این که در سال گذشته ایران ۹ نمایشگاه در خارج از کشور برگزار کرده است، افزود: امسال این عدد را به  ۱۳ نمایشگاه رسانده ایم و همچنین  تعداد شرکت کنندگان هم از ۸۰ به ۱۵۷ شرکت رشد داشته است.

حسین زاده اظهارداشت: تعامل و همکاری با نهاد ها و بخش های خصوصی وحمایت از برخی نمایشگاه ها مانند الکامپ، نساجی، چاپ و بسته بندی و بخصوص متافو که مادر صنایع کشور به شمار می آید در آمدزایی بالایی را برای کشور رقم خواهد زد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران خاطرنشان کرد: شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران همچنین حمایت خاصی از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های ایرانی داشته و در برگزاری هر نمایشگاه نقش ویژه ای برای آن ها قائل شده است.

حسین زاده با اشاره به صادرات کالاهای غیر نفتی  در کشور افزود: با راه اندازی گمرک درشرکت سهامی نمایشگاه ها و صفر کردن نرخ سود بازرگانی توانستیم حضور شرکت های خارجی را در مراودات تجاری تسهیل کنیم که  این یک امتیاز برای حضور پررنگ شرکت های خارجی در جهت ارز آوری گام بزرگی محسوب می شود.

وی یادآور شد: صفر شدن نرخ سود بازرگانی کالاهای نمایشگاهی با پیگیری اینجانب و همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اقتصادی هیات دولت به تصویب رسد و پس از ابلاغ هیات وزیران به اجرا درآمد.

وی در پایان در خصوص حضور ایران در رویداد بزرگ اکسپو ۲۰۲۰ دبی خاطر نشان کرد:  علیرغم عقب ماندگی ۴ ساله در پیگیری حضور کشورمان در اکسپو دبی توانستیم در کوتاه ترین زمان با دیپلماسی اقتصادی و رایزنی هایی که انجام داده ایم  از نظر جانمایی پاویون ایران نتیجه ی مطلوبی را به دست آوریم.

انتهای خبر/


١٦:٤٤ - دوشنبه ٩ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٢١    /    تعداد نمایش : ١٤٥٧BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.