يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > باید بین دستگاههای متولی صارات همگرایی ایجاد شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت:

باید بین دستگاههای متولی صارات همگرایی ایجاد شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، ‌سعید زرندی صبح امروز در کارگروه سیاستگذاری تجارت خارجی که در تالار اصفهان برگزار شد گفت: در حوزه صنعت، بازرگانی و معدن حجم و گستردگی کارها به حدی است که نیاز به هماهنگی بین دستگاهی دارد و باید مراقب باشیم که با بحران عملکرد روبرو نشویم چراکه برخی سازمانها با آنکه بسیار پر تلاش هستند اما ارتباطات نشان می دهد که در جهت گیری ها درست عمل نکرده اند .

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار است تا اولویت اصلی وزارت صمت در سال 98 مقوله صادرات باشد باید یک همگرایی بین متولیان اصلی ایجاد شود، تصریح کرد در سال 98 با مسئله رکود و مشکلات پیش پای تولید مواجهیم که باید دید چقدر توان عملیاتی داریم و باید مدنظر داشته باشیم که یک هدفگذاری کمی و شفاف متناسب با ظرفیتها اعلام کنیم.

زرندی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز یکی مفهوم و دیگری فرآیند اقتصاد مقاومتی باید تعریف شود و پروژه هایی در حوزه نوآوری و اقتصاد دانش بنیان، توجه به ظرفیتهای خالی داخلی، شفاف سازی و سالم سازی به عنوان ارکان اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گیرد .

معاون طرح و برنامه وزیر صمت از تعریف چند پروژه در وزارت صمت و در حوزه اقتصاد مقاومتی خبر داد که به دلیل اهمیت صادرات دو پروژه نیز با این سرفصل تعریف شده است .

انتهای خبر/


١٤:٠١ - سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٨١    /    تعداد نمایش : ٢٣٧٠UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.