شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > صادرات فرش ایران به شرق آسیا


  چاپ        ارسال به دوست

صادرات فرش ایران به شرق آسیا

وزیر صنعت از استقبال کشورهای شرق آسیا از فرش دستباف ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز پس از افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی از این نمایشگاه بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی از صادرات فرش ایران به کشورهای شرق آسیا خبر داد.

رحمانی گفت: اکنون امکان بازاریابی جدید داریم که در شرق آسیا شروع شده، اما سلایق آنها از نظر ابعاد و رنگ و تنوع باید در نظر گرفته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فرش ایرانی مشتریان خاص خود را دارد و کسانی که متقاضی آن باشند، از راه‌های مختلف فرش را خریداری می‌کنند، افزود: صادرات فرش می تواند توسعه یابد و جایگزین بازارهای قبلی شود

رحمانی یادآور شد: یکی از در خواست های تولیدکنندگان و صادرکنندکان فرش دستباف، افزایش مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات بوده و در این ارتباط  از بانک مرکزی درخواست شده تا این بازه زمانی از هفت به ۱۲ ماه افزایش پیدا کند.

وی همچنین عنوان کرد: مهم ترین مشکل صنعت فرش را تامین مواد اولیه است و بخشی از این مشکل مربوط به بازار داخل است که با هماهنگی حل می شود و برای حل مشکل واردات مواد اولیه نیز در حال رایزنی هستیم.

وزیر صمت به حضور برخی از سفرا در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی همچون سفیر روسیه در ایران اشاره کرد و گفت: نمایشگاه فرش امسال با وجود تحریم ها بیشترین استقبال و مشارکت را دارد که حضور برخی سفرا در افتتاحیه مراسم نشان دهنده این موضوع است.

انتهای خبر/


١٢:٣٨ - يکشنبه ٣ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٨٤١BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.