يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > روز پربار نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران با امضای دو تفاهم نامه استراتژیک و راهبردی


  چاپ        ارسال به دوست

روز پربار نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران با امضای دو تفاهم نامه استراتژیک و راهبردی

 

با هدف ایجاد دهکده نمایشگاهی هوشمند و مطابق با استاندارد روز دنیا در منطقه آزاد فرودگاهی امام خمینی ره و همچنین گسترش همکاری دو مجموعه سازمان صنایع کوچک و شرکت نمایشگاه ها این یادداشت تفاهم نامه ها امضا شد.   

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه ها ، امروز در حاشیه برگزاری اولین روز نمایشگاه های بخش حمل ونقل با حضور مدیران ارشد  شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ره و  همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ، دو تفاهم نامه مهم و اساسی در دو نشست مستقل در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران با حضور دکتر زمانی مشاور وزیر ، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی  امضا گردید .

 

دکتر حسن زمانی در جلسه عقد تفاهم نامه با شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی ره ضمن عرض تبریک ایام مبارک ماه رجب و قدردانی از دست اندرکاران این تفاهم نامه گفت : امضای یادداشت تفاهم نامه  پروژه مهم و حیاتی احداث شهرک نمایشگاهی در جنب فرودگاه امام خمینی ره را در این ایام پر خیر و برکت به فال نیک می گیریم تا انشالله در این راه نتایج خوب و منافع آن عاید صنعت نمایشگاهی و اقتصاد کشور شود.

وی در ادامه اظهار کرد : امیدواریم  بعد از امضای این تفاهنامه با هماهنگی هایی که با سرمایه گذاران خواهیم داشت و همچنین با مساعدت وزرای محترم راه و شهرسازی و صمت این‌ پروژه بزرگ و استراتژیک که نیاز اساسی کشور است را در اسرع وقت آغاز و به بهره برداری برسانیم.

همچنین در ادامه این نشست  محمد مهدی کربلایی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی با یادآوری ظرفیت بزرگ و موقعیت عالی فرودگاه امام خمینی گفت: این منطقه یک ظرفیت بزرگ‌ و عالی برای ایجاد یک مرکز لجستیک و مرکز اقتصادی است  و به دلیل شرایطی که در شهر فرودگاهی بخاطر منطقه آزاد و ویژه اقتصادی محیا شده است از جمله بزرگترین مرز هوایی کشور و نزدیکی استان های  مهم کشور و همجواری با پایتخت و داشتن انواع خطوط مواصلاتی،  می تواند محرک خوبی برای اقتصاد کشور باشد.

 وی در ادامه گفت : منطقه فرودگاهی ویژه اقتصادی به سرعت در حال شکل گیری است و سرمایه گذاران بسیاری مایل به همکاری و امضای تفاهنامه در منطقه ویژه اقتصادی هستند.

کربلایی یاد آور شد : هم اکنون ظرفیت فرودگاه بین المللی امام خمینی( ره ) حدود 10 میلیون مسافر در سال است که درتلاش هستیم به حدود 40 میلیون مسافر در سال برسانیم و برای اینکه به عنوان مرکز لجستیک و هاب اول مسافر در منطقه تبدیل شویم  هدف گذاری نهایی را بروی 90 میلیون مسافر در سال برنامه ریزی تعیین کرده ایم  .

همچنین در ادامه این  جلسه سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: خوشحالم که یکی از اقداماتی که مدتی پیش مقدمات آن فراهم شده بود و من نیز سهم کوچکی در آن داشتم مجددا در دستورکار مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه ها قرار گرفته است. امیدوارم این پروژه بزرگ با حمایت های وزارت خانه های صمت و راه وشهرسازی به بهره برداری رسیده و موجب اعتلای صنعت نمایشگاهی  و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باشد.

 

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شرکت سهامی نمایشگاه ها


همچنین در جلسه دوم که به منظور امضای تفاهم نامه بین شرکت سهامی نمایشگاه ها و سازمان صنایع برگزار شد در  ابتدای جلسه دکتر رسولیان معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت : بیش از ۴۷۰۰۰ واحد صنعتی و  صنایع کوچک‌ و متوسط در شهرک های صنعتی کشور  فعال و مستقر هستند که سطح وسیعی از تولیدات مختلف کشور به عهده این صنایع است و علاوه بر تامین نیاز داخل بخش عمده این واحد های امکان صادرات هم دارند که برگزاری نمایشگاه  می تواند در بحث بازاریابی در داخل و خارج کشور نقش  مهمی داشته باشد.

وی  اظهار کرد : امیدوارم با امضای  این تفاهم نامه بتوانیم با هم افزایی  و همکاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران ظرفیت بالای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی را با برگزاری نمایشگاه های هدفمند به نمایش بگذاریم.

در ادامه این جلسه نیز دکتر زمانی گفت: امروز باب جدیدی در رابطه با همکاری گسترده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی آغاز کردیم که موجب رشد و شکوفایی صنعت و تجارت کشور خواهد شد.

وی افزود : شهرک های صنعتی قلب تپنده اقتصاد و صنعت کشور است و امیدوارم با برگزاری نمایشگاه های مشترک به بازارهای بزرگ منطقه  دسترسی پیدا کنیم و در توسعه صادرات کشور نقش بالایی داشته باشیم.

 مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی  خاطر نشان کرد : با برگزاری نمایشگاه به ازای هر متر مربع 5.7 روز اشتغال در کشور ایجاد می شود که قطعا همکاری سازمان  صنایع کوچک و شرکت سهامی نمایشگاه ها در آینده موجب اشتغال زایی و رونق اقتصاد خواهد شد.

 

 

 

 


١٧:٢٣ - چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٤٣٦    /    تعداد نمایش : ٣١٣٩BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.