چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > پیام آقای دکتر بهمن حسین زاده رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به مناسبت روز صنعت و معدن


  چاپ        ارسال به دوست

پیام آقای دکتر بهمن حسین زاده رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به مناسبت روز صنعت و معدن

فرا رسیدن روز صنعت و معدن را به همه فعالان بخش صنعت و معدن کشور که با تلاشهای مستمر و خستگی ناپذیر خود چرخ های تولید، اشتغال و صادرات ایران را به حرکت در می آورند صمیمانه شاد باش می گویم .

بخش صنعت و معدن نقش مهمی در ایجاد ارزش افزوده و تحرک همه بخشهای اقتصادی کشور ایفا می کند سهم گروه صنایع و معادن در تولید ناخالص داخلی کشور به 23 درصد بالغ می شود که به مراتب بالاتر از سهم کشاورزی، نفت و ساختمان است. براساس گزارش مرکز آمار ایران در سال 1396 بالغ بر 32 درصد نیروی کار کشور یعنی حدود 7/5 میلیون نفر در بخش صنعت و معدن به کار اشتغال داشته اند .

نقش بخش صنعت و معدن در ایجاد درآمد ارزی برای کشور به ویژه در شرایط فعلی که کشور ما با ظالمانه ترین تحریمهای بین المللی روبروست بسیار پر رنگ است. در سال 1397 از 44/3 میلیارد دلار صادرات کالای غیر نفتی ایران بالغ بر 35/3 میلیارد دلار (حدود 80 درصد) آن متعلق به بخش صنعت، معدن و پتروشیمی بوده است .

موفقیت های شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در برگزاری صدها نمایشگاه، تخصصی و اختصاصی در داخل و خارج از کشور ظرف چند دهه اخیر مرهون مشارکت فعال و گسترده صاحبان صنایع، واحدهای تولیدی بخش معدن و به طور کلی همه شرکتها، مؤسسات و نهادهایی بوده است که فعالیتهای آنها "صنعتی" تلقی می شود.

از آنجا که بیش از 92 درصد واحدهای تولیدی کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی همواره این واحدها را از لحاظ اختصاص غرفه و ارائه خدمات در سالنهای نمایشگاهی داخلی و برون مرزی خود در اولویت قرار داده و به طرق مقتضی از آنها حمایت کرده است .

بررسی تقویم نمایشگاههای سالانه شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به خوبی نشان می دهد که بالغ بر 90 درصد نمایشگاههای برگزاری شده را نمایشگاههای مرتبط با بخش صنعت و معدن تشکیل می دهد و از آنجا که صنایع دانش بنیان و شرکتهایی که عنوان "استارت آپ" به آنها اطلاق می شود و صنایع "های تک" در آینده اقتصاد کشور ما نقش کلیدی ایفا خواهند کرد شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی برای این قبیل صنایع امتیازات ویژه ای قائل شده و آنان را تحت پوشش چتر حمایتی خود قرار داده است .

هر اقدامی که در جهت حمایت از بخش "صنعت و معدن" و رونق بخشی به فعالیتهای آن انجام گیرد به مقاوم سازی بنیه های اقتصادی کشور در سال تولید کمک خواهد کرد. به همین سبب شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی همه امکانات و توانایی های خود را در خدمت بخش صنعت و معدن قرار داده و متقابلاً انتظار دارد که واحدهای تولیدی و صنعتی کشور با مشارکت فعال تر در نمایشگاههای بین المللی و جهانی به ویژه اکسپو 2020 دوبی که از اهمیت خارق العاده‌ای برخوردارست نقش مورد انتظار را در تحقق اهداف صادراتی کشور و کمک به توسعه پایدار ایفا نمایند .

ضمن تبریک مجدد روز صنعت و معدن از همه فعالان این بخش که همواره با مشارکت مستمر خود در نمایشگاههای داخلی و بین المللی به رونق صنعت نمایشگاهی به نحو شایسته ای کمک کرده اند، سپاسگزاری می کنم .


١٢:٣١ - دوشنبه ١٠ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٤٦BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.