شنبه ٠٨ آذر ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اکسپو ۲۰۱۷ و چند پیشنهاد تخصصی


  چاپ        ارسال به دوست

اکسپو قزاقستان 2017

اکسپو ۲۰۱۷ و چند پیشنهاد تخصصی

١٦٦ سال از عمر اکسپو می گذرد و ایران در سال 1851 به دستور امیرکبیر در نخستين اکسپو شرکت کرد.تاکنون اکسپوهای متعددی در سراسر دنیا برگزار شده است و ایران نیز در اغلب انها حضور داشته از جمله اکسپو ۲۰۱۵ میلان که غرفه ایران توانست رتبه دوم در میان تمام غرفه های آن رویداد بزرگ و جهانی را بدست آورد.

محمد سعادتی پور، مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های ایران در گفتگو با خبرنگار گسترش گفت: در شرايط فعلي شاهد برپايي اكسپو ٢٠١٧ استانه در  قزاقستان هستيم كه در واقع از ان به عنوان يك اكسپو تخصصي ياد ميشود. دولت اين كشور تلاش كرد تا نمايشي بي نقص در اين رابطه داشته باشد و در اين مسير اقدامات خوبي نيز صورت گرفت. بنابراين بهتر است نكات مثبت و نكات قابل بهبود را در كنار هم ارزيابي كرد.

وی در ادامه اضافه کرد: ساخت و سازها در شهر استانه واقعا خوب و به روز است.  به قول برخي از كارشناسان اين شهر از نو متولد شده است. نماد و شعار اصلی این نمایشگاه «انرژی آینده» است و میتوان گفت در این زمینه خوب عمل شده چرا که در پاویون های مختلف این نکته رعایت شده و کشورها سعی داشتند تا اهمیت انرژی پاک را به نمايش بگذارند.

سعادتی پور در ادامه با اشاره به بازدید وزیر از پاویون ایران گفت: در روز افتتاحیه نیز آقای مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت از فضاي كلي اكسپو بازدید داشتند و از نکته سنجی طراحان در ساخت غرفه های مختلف تشکر کردند.  ضمن اينكه پاویون ایران را شایسته تقدیر در این اکسپو دانستند.

مدیر روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه های ایران افزود: در برپايي اين اكسپو برخي نكات قابل بهبود هم وجود دارد كه اميدوارم در روزهاي اتي مورد توجه برگزاركنندگان واقع شود.اکسپوها معمولا فضاهاي فرهنگی و اجتماعي با پيامدهاي اقتصادي دارند اما اکسپو استانه قزاقستان در روزهاي نخستين برگزاري، تفاوت هاي جزئي در برخي زمينه ها نسبت به موارد مشابه داشت. از جمله توجه بيش از حد به موارد امنيتي باعث شده كه برگزاركنندكان از موضوع اصلي برپايي اين رويداد و اثار مثبت ان فاصله بگيرند.

وی در مورد سیستم های اطلاع رسانی و برخی نواقص جزئی نمایشگاه گفت: موضوع  اطلاع رسانی به هنگام به شركت كنندگان و بازديدكنندگان و مقررات خاص  از جمله نكات قابل توجه به شمار مي رود.با وجود به كارگيري افراد زيادي  جهت اطلاع رساني و راهنمايي مشاركت كنندگان ، اموزش هاي تخصصي. به انها به ميزان كافي موثر نبوده است.  دولت قزاقستان غير از اين موارد بهتر است جهت رونق اين رويداد با اهميت  در زمينه صدور ويزا برنامه ريزي بهتري را در دستور كار داشته باشد.

سعادتی پور در پایان به تسهیلات و مذاکرات برای بازدید بیشتر از اکسپو بیان کرد:‌ قبل از اغاد به كار اين نمايشگاه آقای اسفهبدی  به عنوان كمسير ژنرال اكسپو و يكي از اعضای کمیته اجرایی BIE چندین بار موضوع لزوم تسهیل در صدور ویزا را اعلام کردند. همچنین از نظر صدور ID کارت ها و برقراري پروازهای مستقیم به شهر استانه از اغلب کشورهای دنیا به قزاقستان نیز نکاتی را در جلسات هماهنگي اکسپو بیان کردند كه  اميد است در اينده نزديك مورد توجه قرار بگيرند.


١١:٣٧ - دوشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٤٤٦٦BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.