سه شنبه ٠٧ تير ١٤٠١
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بازدید رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری از نمایشگاه ایران هلث؛


  چاپ        ارسال به دوست

در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران صورت پذیرفت

بازدید رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری از نمایشگاه ایران هلث؛

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی، علی آقا محمدی رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی بازدید از نمایشگاه ایران هلث افزود:

در حال حاضر حدود 5 میلیارد دلار تولید محصولات داخلی و حداکثر واردات دو میلیارد دلار در زمینه تجهیزات پزشکی ثبت شده است تولیدکنندگان در طول چند سال اخیر کالاها و محصولات متنوع با نوآوری نوین تولید و روانه بازار نموده اند که نشان دهنده تولیدات کیفی این صنایع می باشد و می بایست با اتخاذ همدلی بیشتر و یکپارچگی مضاعف تولیدکنندگان، تشکیل کنسرسیوم های تخصصی موفق به  افزایش صادرات غیر نفتی در این حوزه شویم. همچنین  مطابق با پیشرفت و ارتقاء تکنولوژی و در صورت لزوم انتقال آن، مسیر و بستر آن فراهم گردد.

 

 وی در خصوص وضعیت یارانه ها در کشور افزود: دولت جبران اختلاف قیمت ارز حاصل از آن را پیش‌بینی نموده و در ابتدا می بایست تلاش نماید تا ذهنیت مردم دچار چالش نگردد. به طور طبیعی نیاز به مراقبت و آرامش فضای جامعه در دستور کار دستگاه های مسئول قرار گیرد. لزوم رونق بخشی فضای کسب و کار، تمرکز بر روی افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، تلاش جهت رشد نرخ اقتصادی و بسترسازی جهت حمایت و اطمینان از تولید کنندگان    می بایست در سیاست گذاری های دولت لحاظ گردد. همچنین استمرار در افزایش قدرت خرید مردم بخصوص دهک های اول تا سوم که دربرگیرنده ۲۶ میلیون جمعیت است برنامه ویژه ای اتخاذ نمایند.

 

انتهای پیام/

 


١٥:٠٤ - جمعه ٦ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٠٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٥







BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.