دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > خودکفایی 90 درصدی در تولید برق


  چاپ        ارسال به دوست

عباس قبادی در افتتاحیه نمايشگاه بین‌المللی صنعت برق مطرح کرد

خودکفایی 90 درصدی در تولید برق

نمايشگاه بین‌المللی صنعت برق فرصت مغتنمي است تا شركت‌هاي فعال در اين صنعت، دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازديد دست‌اندركاران و متخصصان قرار دهند و با درنظرگرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت‌ و سوي رشد اين صنعت، فعاليت‌ها و نوآوري‌هاي آتي خود را هدايت کنند .

-به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران:

سرپرست و عضو هیئت‌مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران در افتتاحیه هجدهمین نمايشگاه بین‌المللی صنعت برق گفت: «برق» یکی از صنایعی است که تأثیر بسزایی در تولید ملی و اشتغال‌زایی دارد. از آنجا که صنعت برق پایه تمام فعالیت‌های تولید، صنعتی و... است؛ توجه به این صنعت و اقدام در راستای افزایش تولید و سعی در کاهش هزینه تمام شده آن می‌تواند دیگر بخش‌های تولید در کشور را نیز به شکل غیرمستقیم حمایت کند .

عباس قبادی اظهار کرد: ما به عنوان بخشی از صنعت نمایشگاهی کشور، وظیفه خود می‌دانیم امکاناتی را در اختیار دست‌اندرکاران این صنعت قرار دهیم تا دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند و بتوانند بر گستره بازار خود بیفزایند. او با اشاره به افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق، افزود: این نمايشگاه به عنوان بزرگ‌ترين رخداد صنعتي و تجاري برق ايران که سالانه با حضور جمع كثيري از شركت‌هاي داخلي و خارجي برپا می‌شود، فرصت مغتنمي است تا شركت‌هاي فعال در اين صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازديد دست‌اندركاران و متخصصان قرار دهند و با درنظرگرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت‌وسوي رشد اين صنعت، فعاليت‌ها و نوآوري‌هاي آتي خود را هدايت کنند. قبادی ادامه داد: امسال نیز نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق مورد استقبال فعالان این بخش قرار گرفته است. در این نمایشگاه که از امروز تا چهاردهم آبان فعال است، 354 شرکت داخلی و 68 شرکت خارجی از 17 کشور جهان در فضایی نزدیک به 40 هزار مترمربع حضور دارند و علاقه‌مندان به این صنعت طی چهار روز می‌توانند از ساعت 9 تا 17 از محصولات ارائه‌شده در این نمایشگاه بازدید کنند .

وی با تأکید بر ضرورت بومی‌سازی این صنعت تشریح کرد: با توجه به پیشرفت‌هایی که در ساخت نیروگاه‌ها، پست‌ها، ترانسفورماتور‌ها و تجهیزات صنعت برق حاصل شده، در حال حاضر بیش از 90 درصد در صنعت برق به خودکفایی رسیده‌ایم .

به گفته قبادی به دست آوردن این میزان از خودکفایی تأثیر قابل‌توجهی هم روی اشتغال‌زایی گذاشته است، چنان‌که به گزارش وزارت نیرو در حال حاضر هفت درصد از کل اشتغال صنعتی ایران در صنعت برق است .


١١:٣٦ - جمعه ١١ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٣١    /    تعداد نمایش : ٢٤٧٣UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.