دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > صادرات قیر به یک میلیارد دلار در سال افزایش یافت


  چاپ        ارسال به دوست

صادرات قیر به یک میلیارد دلار در سال افزایش یافت

سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در آیین گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، سیمان و بتن، از افزایش صادرات قیر به یک میلیارد دلار در سال خبر داد و گفت: استفاده از فناوری های جدید در تولید قیر و آسفالت، صادرات کشور را افزایش می دهد .

-به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، ارزش صادرات قیر ایران در سال 1395 بیش از 600 میلیون دلار بود .
بهمن حسین زاده در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، سیمان، بتن و ماشین آلات وابسته که امروز (سه شنبه) با حضور 155 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت در جمع خبرنگاران گفت: حضور شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه نسبت به پارسال 40 درصد رشد دارد؛ به گونه ای که با وجود تحریم های ظالمانه اکنون 6 شرکت خارجی از کشورهای ترکیه و انگلستان در این نمایشگاه شرکت کرده اند .
حسین زاده بیان کرد: استفاده از فناوری های جدید توسط شرکت های دانش بنیان می تواند صادرات قیر و مشتقات آن را به کشورهای همسایه منطقه بیش از پیش تقویت کند .
**
مصرف یک میلیون تن آسفالت در شهرداری تهران
معاون فنی شهرداری تهران نیز در این مراسم، میزان مصرف سالیانه آسفالت در این ارگان را سالی یک میلیون تن اعلام کرد و گفت: هر چه کیفیت آسفالت در معابر ارتقا یابد در مصرف هزینه‌ها صرفه جویی خواهد شد .
ایرج معزی افزود: برای ارتقاء کیفیت آسفالت، شهرداری تهران در حال کنترل روند تولید آسفالت و قیر است تا طبق استانداردهای بین المللی بتوانیم معابر تهران را بازسازی کنیم .
معاون شهردار تهران گفت: کارشناسان شهرداری آسفالت های تولیدی در کارخانه های شهرداری و کیفیت آسفالت سایر شرکت های فروشنده به شهرداری را به دقت کنترل می کنند .
وی با بیان اینکه آسفالت معابر در شهر تهران حداقل باید 10 سال عمر کند، اضافه کرد: هرچند شهرداری تهران در برخی از معابر و اتوبان ها از بتن در زیرسازی استفاده می کند اما به دلیل افزایش قیمت قیر و آسفالت، استفاده از رویه بتنی در برخی از اتوبان ها در دستور کار قرار گرفته است .
دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، سیمان، بتن و ماشین آلات وابسته تا 26 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست .
انتهای خبر/

* لینک منبع خبر:

http://www.irna.ir/fa/News/83206606


١٥:٤٨ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٣٢    /    تعداد نمایش : ١١٩٣UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.