يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > راه نجات کشور در توسعه بخش صنعت است


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

راه نجات کشور در توسعه بخش صنعت است

رضا رحمانی وزیر صنعت – معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید اظهار داشت: این نمایشگاه آغاز یک حرکت ملی است و خدا را شاکریم که توانستیم این گام مهم را در عرصه توسعه صنعت کشور برداریم. ما معتقدیم توسعه صنعت باعث نجات کشور در شرایط جنگ اقتصادی و بحران های پیش ور خواهد شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: این نمایشگاه آغاز یک حرکت ملی است و خدارا شاکریم که توانستیم این گام مهم را در عرصه توسعه صنعت کشور برداریم .

دکتر رحمانی در ادامه افزود: ما باید باور کنیم که می توانیم. مطالعه بازار نشان می دهد ما با یک بازار ۸۰‌ میلیونی مواجه هستیم که این مهم بسیار قابل توجه است .

رحمانی ادامه داد: صنعت و تولید اگر در کشور فعال باشد آثار مهمی در کشور خواهد داشت. اقتصاد مقاومتی در صنعت است که نمود پیدا می کند. در بخش شرکت های دانش بنیان و حتی دستگاه های دیگر نظیر مالیات و حتی وزارت کار، توسعه صنعت به رونق آنها کمک خواهد کرد .

وزیر صنعت گفت: راه نجات کشور در توسعه بخش صنعت است. اعتماد به جوان ها می تواند راهگشای مشکلات پیش رو باشد چنانکه هر زمان به این جوان ها اعتماد شد، نتیجه های مثبت آن را مشاهده کردیم .

وی افزود: اگر نهضت ساخت داخل ادامه پیدا کند صنعت کشور علاوه بر توسعه به ثبات هم خواهد رسید. ایجاد اشتغال یکی دیگر از نکات مهم این نهضت ملی خواهد بود. ما معتقدیم برای توسعه نیازمند صادرات و فناوری هستیم و وزارت صنعت این مهم را جدی گرفته است .

وزیر صنعت گفت: دانشگاه های ما نیز از طریق ایجاد ارتباط نزدیک با بخش صنعت می توانند کمک شایانی به توسعه صنایع کشور کنند. در بخش خودرو، لوازم خانگی و سایر بخش ها نیازمند همکاری نخبگان دانشگاهی هستیم. این پتانسیل ها همواره در کشور وجود داشته اما تا امروز استفاده درستی از این نخبگان نشده است .

دکتر رحمانی بیان کرد: نهضت این نمایشگاه باید در صنایع بزرگ کشور باید ادامه پیدا کند. بخشی از نیازها موردی هستند که به انجمن ها ابلاغ شده این نیازها را جمع آوری کنند .

وزیر صنعت در پایان گفت: نمایشگاه های گذشته همواره عرضه محور بوده اما برای اولین‌بار است که نمایشگاهی با محوریت تقاضا برگزار شده تا به این واسطه نیازهای بخش تولید داخلی سازی شوند .

انتهای خبر/


١٠:٤٦ - پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٦٤    /    تعداد نمایش : ١٣٢١BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.